Milliseid muutusi võib Brexit kaasa tuua turistile?

Ühendkuningriiki reisimine peale 29. märtsi ehk milliseid muutusi võib Brexit kaasa tuua turistile?

Hoolimata sellest, kas lahkumisleping sõlmitakse või mitte, muutuvad Ühendkuningriigi ja Euroopa Liidu vahelised suhted põhjalikult, kui Ühendkuningriigist saab mitte-liikmesriik ehk kolmas riik.

VIISA

Leppeta Brexiti korral on Euroopa Liidul kavas Ühendriikide kodanikele kehtestada lühiajaliseks viibimiseks viisavabadus, eeldusel, et Ühendkuningriik vastab samaga. Sellisel juhul saaksid Euroopa Liidu kodanikud reisimisel Ühendkuningriikidesse ja Ühendkuningriikide kodanikud Euroopa Liidu liikmesriikides vastavalt viibida 90 päeva 180 päeva jooksul.

REISIDOKUMENDID

Võta Ühendkuningriikidesse reisimisel kindlasti kaasa kehtiv pass, mitte vaid ID-kaart. See aitab vältida võimalikke lisatõrkeid piiriületusel.

PIIRIKONTROLL

Arvesta võimalike järjekordadega Ühendkuningriikide piiril ning aeglasema dokumendikontrolliga.

REISIJATE ÕIGUSED

Euroopa Liidu reisijate õigus teabele, hüvitamisele, marsruudi muutmisele ja hüvitisele reiside hilinemise või tühistamise korral ei pruugi enam kehtida Ühendkuningriikide lendude ja vedajate puhul.

ROAMING

Ole rändlusteenuste tarbimisel tähelepanelik. Mobiilsideteenuste pakkujatele ei kehti Ühendkuningriikides tegutsedes enam Euroopa Liidu rändluseeskirjad (võivad lisanduda lisatasud).

JUHILUBA

Kui Sul on Eesti juhiluba, kontrolli, kas Ühendkuningriikides nõutakse täiendavat rahvusvahelist juhiluba. Liikluskindlustuse seisukohalt muutub vajalikuks rahvusvahelise rohelise kaardi olemasolu nii Eesti sõidukijuhtidel Ühendkuningriikides kui ka vastupidi.

RAVI

Pärast Brexitit ei kehti Ühendkuningriigis enam Euroopa Liidu ravikindlustuskaart. Kontrolli erakorraliste ravikulude hüvitamise korda Euroopa Liidu jaoks kolmandates riikides. Alati tasub teha reisikindlustus.

Allikad: Välisministeerium, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga