Mida teha Münchenis?

Varasuvine linnareis on niisamagi hea mõte, aga veel toredam on ühendada see mõne põneva kultuurisündmusega. Toome sinuni Nordica kultuurisoovitused Münchenis.

Reisi kampaaniahinnaga!

Nordica lendudel kehtivad 26.–30.04 väga soodsad kampaaniahinnad, nii et planeeri reis kohe!

 

BRUNO MARSI MAAILMATURNEE „24K MAGIC“

http://www.ticketmaster.de/artist/bruno-mars-tickets/346863?cities=60135
14. mai

KISS LIVE 2017

http://www.myticket.de/kiss-tickets-5370.html
18. mai

DEEP PURPLE: LAHKUMISTURNEE „INFINITE – THE LONG GOODBYE TOUR“

http://www.myticket.de/deep-purple-tickets-5430.html
19. mai

MÜNCHENI TÄNAVAFESTIVAL

http://www.streetlife-festival.de/
http://www.destination-munich.com/munich-streetlife-festival.html
20. ja 21. mai

Kaks korda aastas tulevad kõik Müncheni elanikud linnatänavatele. Vähemalt selline mulje jääb neile, kes juhtuvad külastama linna kaks korda aastas toimuva Müncheni suurima tänavapeo ja festivali ajal. Müncheni peatänav Ludwig Strasse / Leopold Strasse on siis liikluseks suletud. Paariks päevaks saab sellest Euroopa suurim vabaõhuala, kus ostelda, jalutada või niisama ringi vaadata. Sajad müüjad pakuvad kõikmõeldavaid sööke ja jooke alates traditsioonilistest Saksa praevorstikestest kuni vürtsikate India nuudliroogadeni. Käsitöökingitustega kauplejatel on varuks kaunid ja kordumatud suveniirid. Siin saate tutvuda eesootavate linnakujundusprojektidega, ülevaatega keskkonnaprobleemidest ja ühistranspordikavadega, näiteks Müncheni jalgrattateede võrgustikust. Lavadel teevad elavat muusikat bändid ja külastajaid ootavad muud atraktsioonid, näiteks rula- ja BMX-rataste ramp. See festival on suurepärane võimalus lõõgastuda, teha uusi avastusi ja nautida suvemeeleolu.

AEROSMITH: 2017. AASTA EUROOPA LAHKUMISTURNEE „AERO-VEDERCI BABY“

http://www.myticket.de/aerosmith-tickets-5286.html
26. mai

KINGS OF LEON

http://www.ticketmaster.de/event/kings-of-leon-tickets/216271?language=en-us
14. juuni

MÜNCHENI SÜNNIPÄEVAFESTIVAL

https://www.muenchen.de/rathaus/home_en/Tourist-Office/Events/Town_Foundation.html

17. ja 18. juuni
München tähistab sel aastal oma sünnipäeva kahepäevase festivaliga, mis on mõeldud nii kohalikele elanikele kui ka turistidele. Müncheni ajalugu ulatub VIII sajandisse. Seda seostatakse tillukese mungaasundusega, mida kutsuti nimega „bei den Munichen“ ehk munkade juures. Ent Müncheni tegelikuks asutajaks peetakse Heinrich Lõvi nimelist valitsejat. Ta kiskus maha Föhringi lähedal üle Isari jõe viiva tollisilla ja ehitas uue silla Munichenisse, kus ta hakkas ise teemaksu koguma. Heinrich Lõvi avantüüri tunnustati lõpuks ka ametlikult. Nii saigi München endale sünnikuupäeva: 14. juuni 1158. Kahe päeva jooksul saab Marienplatzil palju vaadata ja teha. Näiteks on üles pandud lava, millel astuvad üles muusikud, tantsijad ja muud artistid, ning tegutsevad käsitööturg ja lastelinnak.

TOLLWOODI FESTIVAL 2017

https://www.tollwood.de/en/
21. juuni – 16. juuli

Sel suvel kutsub Tollwood külastajaid 26 päeva jooksul Olympiaparki muusikat ja kultuuri nautima või lihtsalt kireval Ideeturul ringi jalutama. Festivalialal astuvad üles põnevad teatri- ja lavatrupid ning telkidest kostub elav muusika maailma eri paigust. Tollwood on just õige koht, kui soovite kontserdielamust. Musik-Arenal astuvad üles kodu- ja välismaised tõusvad tähed ning tõelised muusikalegendid. Esimeste kontsertide esinejad on juba avalikustatud. Siin on palju teha ja vaadata – alates laadast, kus pakutakse käsitööd ja hõrgutisi maailma eri nurkadest, kuni muude aktiivse puhkuse võimalusteni. Üle 70% etteastetest on külastajatele tasuta. Nende hulgas on muusika- ja teatrietendused ning keskkonna- ja lasteüritused.

MÜNCHENI FILMIFESTIVAL 2017

https://www.filmfest-muenchen.de/en/
22. juuni – 1. juuli

MÜNCHENI FILMIFESTIVAL sai alguse 1983. aastal. See on üks populaarseimaid suviseid filmifestivale, kuhu müüakse igal aastal rohkem kui 80 000 piletit. Igal aastal akrediteeritakse festivaliks ligikaudu 2000 filmiasjatundjat ja üle 500 ajakirjaniku. MÜNCHENI FILMIFESTIVALIL linastub igal aastal rohkem kui 200 mängu-, dokumentaal- ja telemängufilmi.

KALTENBERGI RÜÜTLIFESTIVAL

http://www.ritterturnier.de/en/
14.–30. juuli

Nautige unustamatut külaskäiku muinasjutulisse, lummavasse ja põnevasse maailma! Niipea kui astute keskaja festivali väravatest sisse, pole enam miski endine. Siit edasi haarab teid endasse veiderdajate ja kojanarride, sõjaväekaupmeeste ja rändlaulikute, rüütlite ja käsitööliste imeline maailm. Keskaegse miljöö loomisel on pööratud suurt tähelepanu ka kõige väiksematele üksikasjadele. Külastajad on oodatud toimuvas kaasa lööma ja end proovile panema või siis seda kõike pealtvaatajatena imetlema. Kaltenbergi festivali kõrgpunkt on muljetavaldav rüütliturniir. Areenil kappavad ringi vaprad rüütlid ning meelihaarava elamuse tekitavad tule- ja valgusemäng ning muusikataust. See on elavas esituses suurejooneline vaatemäng – võitlus turniiri esikoha nimel, aga samal ajal ka hea ja kurja vahel.

KOCHERLBALL

http://www.destination-munich.com/kocherlball.html
16. juuli

Kocherlballi hakati uuesti pidama 1989. aastal Englischer Garteni ehk Inglise aia 200. aastapäeva puhul. See üritus on populaarsem kui kunagi varem. Igal aastal kogunevad aias asuva torni ümber möödunud aegu taaselustama umbes 15 000 inimest. Paljud tulevad kohale Baierimaa palavalt armastatud rahvarõivastes, milleks on lühikesed nahkpüksid ja dirndl-kleidid, või muudes ajastutruudes kostüümides. Tantsitakse polkat, valssi ja kohalikku džiigi, mida nimetatakse Münchener Francaise’ks. Kuid mitte kõik pole siia tulnud tantsu lööma. Paljud eelistavad selle asemel nautida peomeeleolu ja head sööki. Kuna seda üritust ei külasta tavaliselt kuigi palju välisturiste, valitseb siin tõeliselt ehe atmosfäär. Teisisõnu on see ainulaadne ja hästi saladuses hoitud osa Müncheni ajaloost!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *