Londonis;) 44

Üks suur soov oli mul külastada Londonit:) Kogu reisile minek sai alguse sellest, et tuttav, kes on põlis Inglismaalane käis minul Eestis külas. Kokkulepe, et kui tema tuleb mulle külla lähen mina temale ka.. Mõeldud tehtud:)

Reis algas minujaoks Tartu Lennujaamast, hommiku kuskil 8 paiku lennuga tartust Riiga. Pean kiitma Tartu Lennujaama:) Väike aga see eest soe ja mõnus koht;). Esmamulje kui lennukit nägin polnud just väga positiivne. Nimelt Lendasin Airbalticu. Fokeriga.. see millel propellerid on:P Lend Tartust Riiga kestis kuskil ca. 30 mintsa…See läks päris ladusalt pakuti hommiku kohvi ja väike soe saiake ka:). Riias oli päris palju aega kuna lennuk Riga- London väljus 12.20. Seega sisustasin aega Riia lennukas;). Lõpuks jõudis kätte aeg lennukile minna… Noo see Airbalticu Boeing oli ikka teisest klassist. Lisaks sattusin veel mingi ime läbi nn Business klassi:D. See kyll oli kardinaga eraldatud:D, aga tasuta jook oli koguaeg käepärast:)

Lennujaamas olid mul vastas head sõbrad James ja Jill. Kohe sain hulga kallistusi ning Seiklus algas:) Kõigepealt oli uskumatult jube sõita autoga:D. Seal ju vastupidine liilus:D Iga kord kui auto vastu tuli tahtsin öelda “appi”:D aga lõpuks harjusin sellegagi ära. Kõigepealt sõitsime kohta, kus ma ööbisin ehk siis Jamesi majja.. Maja nägi välja ilus ja uhke. Asjad ära pandud, läksime sööma. Ning kui tagasi jõudsime oli juba päris hilja ja muud ei jäänudki üle kui magama minna, et Homme varakult ärgata ja seiklema hakata:)

Stonehenge.
Teine päev algas väga varakult..Kunas plaanis oli minna Stonehenge vaatama:) Hommikusöök ja tee joodud asusimegi teele:) Sinna oli päris pikk tee.. kuskil 1-2 tundi sõitsime. Lisaks veel piletijärjekord ning pikk kõndimine enne kui neid suuuri kivimürakaid näha sai. Aga pean tunnistama, et oma silm on ikka kuningas, See mis piltidepeal on ei ole pooltki seda kui oma silmaga näha..:) Kuna Ilm oli tuuline ja suhteliselt jahe ei jäänud me sinna väga kauaks. Jalutasime territooriumi läbi ja hakkasime tagasi sõitma:) Tagasiteel einestasime väikeses tanklas ning kui Londonisse jõudsime oli juba õhtusöögi aeg. Vahepeal eksisime lihtsalt ära:D. Õhtul läksime veel pubisse istusime ja jutustasime seal kuniks aeg tuttu minna;)

Buckingham Palace
Kolmas päev oli Buckingham Palace ja shopingu päev;) Hommikusöök söödud ja väljanägemine sätitud asusime teele. Seekord läksime Metrooga, kunas autoga teadagi lugu, et kuhu parkida saab ja muud mured. Metrooga sõitsime kuskil 2-3 peatust ja olimegi Linna keskel. Esmamulje oli päris vägev.. kõik nägi ilus ja moodne ja stiilne välja.. Peaks ütlema, et väga väga ilus. Leidsime üles Buckingham Palace’i ehk siis kuninga koja:) Sealgi oli meeletult turiste ja rahvast.. eriti midagi ei näinud, kuna maja nägime ainult väljast. Suurte mütsidega turvad passisid iga 10 meetri tagant:D Buckingham palace’i juurest jalutasime ära, torkas silma kohe Big Ben.. No…jällegi peab tõdema, et oma silm on kuningas…Big Beni jälgides oli selline tuul, et  kohe kohe viib minema. Meeletu lihtsalt.. 
Peale lõunat läksime siis shoppama… Õnneks oli mul kaasas hea tuttav, kes viis poodidesse kus ei küsita turistilt nn topelt hinda vaid läksime veits kõrval linnaosasse, ei mäletagi, mis selle nimi oli..aga no enam vähem selline turukas:D. Sealt sai suurem osa riideid ja kingitusi ostetud;) Nii et jällegi oli üks tore päevake:)

London Zoo 
Neljandal päeval läksime Londoni loomaaeda, see on üks maailma vanimaid loomaaedu. See avati juba kylastajatele 1847 aastal;) Vot see oli loomaaed, umbes 8 korda suurem kui Tallinna oma:D Ja leidus seal selliseid loomi, keda näinud varem polnudki:) Seal veetsime terve päeva. Hommikul avamisest kuni õhtul sulgemiseni:) Kõige enam meeldis mulle sealne veealune maja:) super ilus:) kõik korallid, värvilised kalad. meeletult, meeletult ilus:)
Lisaks meeldisid nagu ikka kõik karvased ja sulelised ka:)

Rohkem sellist tähelepanuväärset ei teinudki. Käisime niisama linnapeal ringi ja nautisin Londoni pubisid ja tuliseid Jalgpalli lahinguid:) Tagasilend oli ka mugav ja kiire. Londonist Riiga ja Riiast Lennukiga Tartusse;) Nii hea kui kodulinnast läheb lennuk suurde maailma;) Kindlasti on soov sinna tagasi minna;)

44 kommentaari

 • Siiri Kuus kommenteeris

  Ei kujuta ette, et peaks ise parempoolse liiklusega linnas sõitma- kohutav kogemus oleks 😀 Kipuks ikka vastassuunda 😀

 • Siiri Kuus kommenteeris

  kahju, et pilte pole juures,.. Oleks tahtnud näha neid tundmatuid loomigi näiteks 🙂

 • Marilin kommenteeris

  Miskipärast ei lubanud siia neid pilte.. ütles, et pildid liiga suured:( aga võin sulle lingi anda, kus mul kõik pildid sealsetest elukatest üleval on;)

 • Siiri Kuus kommenteeris

  Marilin.. Siis võid teha järgmine kord nii: vali parem hiireklõps fotol, siis sealt “ava programmiga”, siis “microsoft office picture manager”, siis “redigeeri pilte”, siis otsid üles sealt kusagilt paremalt “tihenda” ja valid seejärel “veebilehed” 🙂 Ehk said aru ..

 • Siiri Kuus kommenteeris

  Ahjaa.. siis veel seda, et kui nii teed, siis kindlasti KOPEERI enne pilt mujale(nt.töölauale), sest muidu ta muudab selle pildi pisikeseks ja vaevalt Sa oma albumis neid näha tahad väiksena 🙂
  Loodetavasti said aru õpetusest ja Sul on see programm 🙂

 • Siiri Kuus kommenteeris

  Selle fotode lingi võid ju panna siia, ehk on neid veel, kes tahaksid ka näha 🙂

 • karl-erik kirs kommenteeris

  head pildid

 • Marilin kommenteeris

  tänks;)

 • Siiri Kuus kommenteeris

  Kas seal fotodel flamingod??? Kas nad vabas looduses?? Väga armsad pildid 🙂

 • Marilin kommenteeris

  Jep flamingod..aga siiski loomaaias;)

 • Siiri Kuus kommenteeris

  Selline mulje jäi, nagu vabaduses.. Ilus rohelus jne.. 😀 Ma vaatan kindlasti ka Sinu teised fotod üle.. Oled käinud mitmel korral ka Egiptuses?

 • Marilin kommenteeris

  Jep 3 korrl ja nüüd märtsiks uus reis plaanitud;)

 • Siiri Kuus kommenteeris

  tahaks kaaaaa ….. Pole ise soojale maale saanud… 🙁
  Kas kasutad viimase hetke reise või…

 • Marilin kommenteeris

  Nüüd on eesmärgiks Turismimessilt hea pakkumine saada 😉 viimane kord sain pakkumise reedel ja pühapäeval lendasin:)

 • Siiri Kuus kommenteeris

  Sõbranna kutsus mind just turismimessile.. See mess toimub paar päeva enne mu sünnipäeva.. Kui nad vaid kingiksid 😀
  Kui soodsalt need firmad ikka turismimessil teevad pakkumisi???

 • Marilin kommenteeris

  Päris soodsalt teevad;) eelmine kord. Saime sealt pakkumise 4500.- krooni ja Hotell kuhu saime Oli Zahabia… sellel hotellil Oma koralliriif..ja muidu olid sinna pakkumised üle 6-7000:) Aga seda hotelli soovitan igakell ja alati.. Selle rand on lihtsalt niii vapustav juba et:D awh.. olen kuulnud et kes teahavd niisama sinna randa minna olevat maksnud 50$ aga isiklikult arvan et Niii palju seal kõigilt ei küsita;)

 • Marilin kommenteeris

  Ja kes teab vb Tehakse spetsiaalne sünnipeäva pakkumine;) vahest juhtub ka selliseid asju;)

 • Siiri Kuus kommenteeris

  Kas viimase hetke pakkumised pole soodsamad?
  Mitu tärni siis sellel hotellil on?

 • Marilin kommenteeris

  see oli 4 tätni.. seal oli ka odavamaid pakkumisi, aga kuna läksime koos lastega siis ei riskinud eriti 3-2 tärni kasuks…2* hotelli oli pakkumisi ka 2500.- 🙂 aga Viimati käisin ise 2* hotellis..ja no…ei ütleks et peaks kartma või miskit.. Toidu valik oli jah veidi kehvem aga..NO minu ees märk ei olnud seal toitu ja hotelli nautida:) pigem rand ja ööelu:P

 • Siiri Kuus kommenteeris

  No see pakkumine peaks minu puhul olema siiski pea tasuta, sest pole võimalik mingeid sääste hetkel korjata..

 • Siiri Kuus kommenteeris

  See oleks lahe.. 2500-ga reis.. Nädal aega?? Tahad öelda, et seal olid söögid ka sisse arvestatud???

 • Marilin kommenteeris

  Ikka jah kogu komplekt:) aga mulje on mul jäänud selline, et mida suurema pundiga minna seda odavam pakkumine tehakse;) et näiteks..minuga koos on hetkel märtsi lõppu plaaninud 4 inimest et kokku meid 5 näiteks kui oleksid huvitatud;) löö ka kampa;)

 • Siiri Kuus kommenteeris

  oleks, aga ma ei saa omale hetkel ainsatki väljaminekut lubada 🙁
  Kui lotoõnn naeratama peaks, siis annan kohe teada 😀

 • Siiri Kuus kommenteeris

  Oi.. Muide.. märtsis on mul millalgi sapikivide operatsioon, ei mäleta kuupäeva.. Vaevalt peale seda kohe hea minna oleks???

 • Marilin kommenteeris

  😉 teeme nii;) aga oleks tore üks reisihuvilne seltkonda juurde saada:)

 • Siiri Kuus kommenteeris

  No eks elu näitab.. veidi sinna aega ja mängin aga lotot ka edasi 😀

 • Marilin kommenteeris

  😉 selliseljuhul Head Loto õnne sulle;) kuigi endal oleks ka seda ikka vaja:D

 • Siiri Kuus kommenteeris

  Sama siin.. hullult oleks vaja, et pere võlad kaelast saaks ja reisida ka tahaks 🙂
  Vaja oleks auto-sara välja vahetada jne.. aga eks Eesti elu olegi selline.. Leidsin võrdlustabeli, kus oli võrreldud Eesti, Soome, Rootsi, Iirimaa miinimumpalka, pensionit, lastetoetust jne, jne.. Sorry, aga eesti on s***kott, selles mõttes, et teistel summad kõik üle 1000 euro, aga eestil vaat, et alla saja isegi… Vat nii!

 • Marilin kommenteeris

  Jaa..ma ka nägin seda tabelit..ja no ei teinud just tuju rõõmsaks:) Vahepeal siin mõtlesin juba Egiptusesse koilida, et leida töö ja elamine sinna…aga…praegu seal ka raskemada ajad..ja ei pidavat nii lihtne olema:) Aga eks paistab mis tulevik toob…vb jäängi paikseks palimde ja päikese alla:P

 • Siiri Kuus kommenteeris

  Ma tahan ka siit ära muide.. Ja otsin siiralt võimalust ja õiget hetke, ning pakkumist..
  Esiteks vihkan ma Eesti kliimat,
  teiseks seda majanduslikku olukorda jms..
  Pigem püüaks lõunamaal kala ja võtaks puu alt banaani ja oleks ka vaesena õnnelikum.. Vähemalt ilm on ilus..

 • Siiri Kuus kommenteeris

  Äkki oled nõus mulle infi andma, et kuhu järgi sõita kui sinna jääd :D? Päriselt ka 🙂

 • Marilin kommenteeris

  heh:D sama mõtlemine mis mul:D

 • Marilin kommenteeris

  ikka;)

 • Siiri Kuus kommenteeris

  kas Sa Facebookis ka olemas oled? Olen ise sama nimega, võid mind sõbrakasse lisada, kui sobib.. Mine tea milleks see nüüd hea oli, et siin lobisema kukkusime, aga äraminemise mõtteid olen ammu mõlgutanud.. Ehk oleme soojal maal kunagi naabrid 😉

 • Marilin kommenteeris

  😉 Ikka on ja kohe lähen lisan:) heh siin lobisemine toob punkte juurde..mines tea kunas neid vaja läheb;)

 • Siiri Kuus kommenteeris

  Ikka, aga no niimoodi neid teenida nagu Karl-Erik Kirs seda täna õhtul tegi… see on kohutav ja sõna otseses mõttes vargus 🙁

 • Marilin kommenteeris

  ma arvan.et ta saab varsti bloki..sest see täielik tüütus…

 • Siiri Kuus kommenteeris

  Ma loodan ka!!!
  .. Ma olen küll samuti agar kommenteerija, aga mul on need blogid ka siin läbi loetud.. Mind siiralt huvitavadki reisikirjad, sest unistan ise reisimisest jne.. Minu lemmik blogi on siin keskkonnas Prantsuse-Polüneesia.. Mõnes kohas naera end puruks, detaile piisavalt ja üldse ladnalt kirjutatud :).. Soovitan lugeda 🙂

 • Marilin kommenteeris

  Sinu soovitus oli väga hea soovitan ka soojalt seda teistele see tõsiselt hea;)

 • Siiri Kuus kommenteeris

  Lugesid läbi Prantsuse-Polüneesia., onju.. No nüüd konkureerib ka see ratsamatka lugu.. samuti sai naerda ikka täie eest.. 😀

 • Reemet Ruuben kommenteeris

  lahe, stonehenge’t tahaks isegi näha 🙂

 • Debi kommenteeris

  sa polegi mulle kunagi maininud, et Londonis käisid. 😛

 • Marilin kommenteeris

  novot…sa oled nii kaua ära olnud et pole aegagi olnud sulle sellest rääkida;)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga