Lääne-Aafrika bussiinfo 4

Seoses sellega, et ei ole veel konkreetseid kokkuleppeid laevadega, ning Oktoober aina läheneb olen hakanud uurima kuidas Ghanast bussidega Euroopasse saaks. Niiet kui kellegil peaks veel olema plaan Lääne-Aafrikas ühistranspordiga ringi seigelda siis järgnev on kindlasti abiks!

Lähtepunktiks Accra (Ghana pealinn) võttes saab reisida näiteks nii:

Buss: Accra-Ouagadougou (Burkina Faso pealinn), 32 GHS (Cedi) ehk umbes 15 Eur.

Buss: Ouagadougou – Bamako (Mali pealinn), odavaim 15000 CFA (Sifa) ehk umbes 23 Eur. Aga enamus bussid on kallimad, niiet enne pileti ostmist tasuks küsida mitmest firmast või arvestada umbes 30 Eurose või arvestada umbes 30 Eurose väljaminekuga. Piiril ümberistumine.

Kuna teelõik Bamako-Nouakchott (Mauritaania pealinn)  Mauritaania osa on tuntud inimröövide poolest ei ole see väga soovitatav. Buss küll läheb ja sõidab umbes 1.5 päeva. Piiripunkt sulgub ööseks, niiet kui liiga hilja piirile jõuad siis tuleb reisi jätkamiseks bussis hommikut oodata. Pileti hinda ei tea.

On ka võimalik osta koht hirmkallis Jeepis – kuna tegemist on hirmkalli Jeepiga – siis jällegi pileti hinda ei tea. (Hirmkallis ei ole minu teema)

Soovitatav on aga minna läbi Senegali ja seda saab teha nii:

Buss: Bamako-Dakar (Senegal), 20 000-25 000 CFA ehk 30-38 Eur

Minibuss: Dakar-Rosso (Mauritaania piir) hinda ei tea.

Või:

Rong: Bamako-Kayes (Linn Malis, mis on korraga üpris lähedal nii Senegali kui ka Mauritaania piirile) 7000 CFA ehk u 10 Eur

Enam ei ole võimalik teha Mauritaania viisat piiril, niiet need kellel seda veel taskus pole peaks nüüd ennast  sekeldama minibussidega Senegali pealinna Dakar’i Mauritaania visa järele.

Minibussid: Kayes-Dakar (Senegal) umbes 13 000 CFA ehk u 20Eur

Mauritaania viIsa Senegalis tehes:  41 000 CFA ehks 62.5 Eur !!!

Mina plaanin kõik viisad Accras korda ajada ja seega sekeldan ennast Kayesist minibussidega ST. Louisisse (linn Senegalis väga lähedal piiriületus punktile, kuuldavasti väga ilus koht.)

Hinda ei tea, aga kaarti vaadates peab see reis võimalik olema. ST. Louis on umbes poolel teele Kayesest Dakari seega arvestan 10-15 Euroga.

ST. Louis/Rosso (Senegal-Mauritaania): Piiriületus praamiga 500 CFA umbes 1 Euro.

Kogenud seikleja Jonas Klange hoiatab: “see on üks maailma jubedamaid piiriületusi ja absoluutselt kõik püüavad sult midagi varastada. Ole eriti ettevaatlik raha vahetamisel ning tea, et Mauritaania poolel on väga pikk lõuna, seega katsu olla seal hommikul muidu ei jõua ennem ööd Nouakchotti.”

Jagatud takso: Rosso-Nouachott 1500-3000. MRO (Ougiah) ehk u 4-8 Eur

Buss või jagatud takso: Nouakchott-Nouadhibou (Linn Mauritaanias mitte kaugel Lääne-Sahaara piirist), hinda ei tea.

Jagatud takso: Nouadhibou-Daklah (Lääne Sahaara) 11500 MRO ehk u 30 Eur

Raha saab kokku hoida kui voted takso ainult Mauritaania piiri väljumispunkti ja sealt jalutad või hääletad Lääne-Sahaara sisenemispunkti. Nimelt on nende kahe piiri vahel kilomeeter või pisut peale “Eikellegimaad”. Teid seal ei ole. Teeviitu ka ei ole. On liiv, on maamiinid (reageerivad auto raskusele aga jalakäia ei pea miskit kartma) on põlenud autovrakid ja kaootilised autoratta jäljed liivas. Ja siis Lääne-Sahaara poolel saab jälle jagatud taksoga jätkata. Ma hinnavahet täpselt ei tea, aga on rändurid on soovitanud et nii saab soodsam.

Dakhlast lähevad juba bussid Layoulle (Tähtis linn Lääne-Sahaaras) ja edasi Marokosse.

Praam Tanger-Algericas 20 Eur või Tanger-Tarifa 33 Eur.

Ja olemegi Euroopas – st Hispaanias!

4 kommentaari

 • Reemet Ruuben kommenteeris

  Kas Accras saad Mauritaania viisa odavamalt, kui Senegalis?

  • Ethel Köök kommenteeris

   See on väga kirves hind jah, kui me tulime Ghanasse saime Mauritaania viisa piirilt vaid 15 euroga (üritati küll tõmmata ja võtta topelt aga see ei läinud läbi ning ametlik hind oli ikkagi 15 siis) Ma ei ole veel Accras saatkonda jõudnud, sest pass ei ole veel kohal aga kuulda on olnudümbruskonnas seiklejate käes küll, et erineva riigi esinduses on konkreetse riigi viisa alati erieva hinnaga. Näiteks Nouachottis sai Mali viisa 20 euroga ja Accras 40ga. Ghana sullereid teades ei ole siin kindlasti kõige odavam koht viisasid korda ajada aga lähen siiski seda teed, sest linn on tuttav ja siis ei pea tee peal võõrastes linnades ringi seiklema ja saatkondi (ja majutust oote perioodiks) taga otsima. Teel katsun vaid bussilt-bussile liikuda.

 • Siiri Kuus kommenteeris

  koledad hinnad eestlase jaoks

  • Ethel Köök kommenteeris

   Eks sõit on ju pikk ka aga jah…. mingi nipiga ei tule bussidega logistamine soodsam kui lendamine.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga