Kuidas häälega Leetu, Palangale reisida 3

Aasta oli siis vist 2009, 20 juuni, kui sõber mulle helistas ja küsis, kas ma tema ja kahe sõbrannaga seiklema viitsin minna. Soovitas ta mul korralik matkakott kokku panna ning nii palju raha kaasa võtta, kui võimalik. Uurimata pikemalt võtsingi kätte ning panin asjad kokku ja sõitsin bussiga tartu. Kõik ootasid ees. Kuid siis tuli välja, et nad plaanivad minna...Palangale.

Esmamulje oli suur hämmeldus, kuid pikemalt mõtlemata kavatsesin proovida pakkumist. Et kiiremini edasi liikuda, jagasime grupi kaheks-tüdruk&poiss ühes grupis ning tüdruk&poiss teises grupis. Kogu kamba peale oli kaasas vaevalt 2000 krooni(127.8€).

Esimese kontakti välismaalastega saime juba sama päeva õhtul, kui Valkas läksid grupid lahku ning sõbrannaga uurisime esimese ettejuhtuva lätlase käest teed Riia poole, kuid esimese päeva lõpuks jõudsime vaevalt poole tee peale sinna. Teisel päeval seiklesime Riias, kus nägime ka kaaslasi ning nõustusime kõik, et Riia on üks raskemini väljapääsetavaid linnu Lätis.  Kõik koos otsustasime hüpata esimese bussi peale, mis paistis linnaliinibussina, kuid viis meid paarsada kilomeetrit vales suunas, kuid mere poole. Kolmandal päeval läksime sama teedpidi tagasi Riiga ning sealt juba õnnestus minu grupil (mina ja sõbranna) ühe lahke naisterahva peale saada, kellel endal oli ka Palangale asja. Samal õhtul olime Palangal. Järgmisel päeval kohtusime Palangal juhuslikult ka kaaslasi ning õnnejoovastuses hakkasime “puhkust” nautima.

Peale 3 päeva kõrbemist ja raha otsa saamist otsustasime tagasi hakata liikuma. Kõik möödus viperusteta ning tagasi jõudis minu grupp teise tagasiliikumise päeval. Kõige huvitavam seik oli see, kui Riia maanteel ühe restorani juurest saime sõbrannaga ühe rekka peale, mis vedas kuivkäimlaid, mille juht ei rääkinud vene ega inglise keelt, kuid juht vaterdas terve tee valkani. Kesköö paiku, kui Tartus tagasi olime, helistasin emale ning teatasin talle, kus olin olnud(tema arvas et ma olen Tartus sõbranna juures) ning kutsusin ta järgi. Tunni aja pärast juba magasin kodus voodis.

3 kommentaari

 • liisu kommenteeris

  Kus te magasite?

  • Kaupo kommenteeris

   Palangani magasime kõrvalistes metsalähedastes kohtades telkides, Palangal magasime Ranna lähedal keelatud alal, kuid kuna seal oli looduslik võsa ja traataedadega piiratud rajad, siis me saime märkamatult rahulikult seal võsas looduslikul lagendikul laagri püsti panna. Isegi leedukad viisime sinna, kellega sõprust sobitasime. Tagasitulles ööbisime ka metsatukas põhimõtteliselt keset metsavaheteed, kuna oli liiga pime juba, et midagi paremat leida. Käbid tagumiku all polnud just kõige parem madrats 😉

 • Reemet Ruuben kommenteeris

  Üks sõber reisis 3000 krooniga Hispaaniasse ja elas seal 2 kuud. Mina ei kujuta ette mis nipiga ta seda tegi.
  Aga pilte reisist?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.