Kuhu reisisid eestlased aastal 2014?

Kui vaadelda kogu reisimüüki ehk nii puhkuse- kui ka ärireisijaid koos, on reisibüroo Go Travel abiga on aastal 2014 kõige enam inimesi reisinud Türki, järgnevad Soome, Egiptus, Venemaa ja Kreeka.

pilt

Ainult puhkusereisijate arvestuses sai meie klientide konkurentsituks lemmiksihtkohaks 2014. aasta lõikes Türgi (30% kõigist puhkusereisidest). Teist aastat järjest on Türgi suveräänne valitseja kogu aasta lõikes, varasematel aastatel on ta jaganud esikohta Egiptusega – esimene juhib suvehooajal, teine talviste puhkusereiside müügis. Egiptuse leiame tänavu kohalt number kaks, kusjuures Egiptuse tagasitulek pärast sealseid rahutusi on olnud üllatavalt kiire (20% puhkusereisidest).

Alati on väga populaarsed Kreeka saared eesotsas Kreeka ja Rhodosega, kuhu Eesti reisikorraldajad terve suve üsna suures mahus tšarterreise teevad ja riigi puhkuseedetabelis kolmandaks upitavad. Teist aastat järjest on Go Traveli klientide seas väga populaarne Bulgaaria. Kohapealne odav hinnatase võimaldab seal muretult puhkust nautida ning ka heatasemelise hotelli võib saata teinekord väga soodsa hinna eest, mistõttu ennustame Bulgaaria populaarsuse jätkuvat kasvu ka eelolevatel aastatel.

Populaarsuse edetabelis veidi allpool, aga samuti väga armastatud on Tai ja Hispaania – esimene neist puhtalt talvise rannapuhkuse sihtkohana, aga teine nii talvehooajal Tenerife reiside kui ka suvehooaja Costa del Soli ja Costa Brava reisidega. Samas tuleb aga silmas pidada, et see ei peegelda Eesti inimeste tegelikke eelistusi, sest kuna Taisse reisitakse enamasti omal käel ning kasutatakse reisibüroo abi vaid lennupileteite broneerimisel, ei oma me Tai reisimahtudest täielikku ülevaadet.

Puhkusepakettide TOP 10         

1. Türgi
2. Egiptus
3. Kreeka
4. Bulgaaria
5. Kanaari saared
6. Tai
7. Itaalia
8. Maroko
9. Tuneesia
10. Hispaania

g1

Puhkusepaketi keskmine hind on viimastel aastatel kerges tõusutrendis, jäädes aastal 2014 keskeltläbi 500-550 € kanti inimese kohta. Üldistades tundub, et Eesti inimene arvestabki suvise Euroopa puhkusereisi peale keskmiselt 400-600 € inimese kohta olenemata sellest, kas ta reisib puhkusepaketiga või eelistab kombineerida lennud ja majutuse omal valikul. Aga see kehtib siiski  vaid juhul, kui eelistatakse traditsioonilist lennufirmat ja klassikalist hotelli. Odavlennufirmasid, Couchsurfingut ja muid nüüdisaegseid alternatiive kombineerides on võimalik reisida ka soodsamalt.

Reisimise kõrgajad on endiselt koolivaheajad ja aastavahetus – need on alati esimesed nädalad, mis välja müüakse. Seetõttu soovitame koos perega reisida soovides mitte viimast hetke ootama jääda, vaid plaanid varakult paika panna – on stressivabam ja soodsam. Hinda silmas pidades on mõistlik on reisida ajal, kui teised pigem ei reisi. Võiks vältida reisimise kõrgaega: näiteks Vahemere piirkonnas ja Euroopas suvekuud, eriti juuli-august. Hooaja alguses ja lõpus ehk aprillis-mais ja septembris-oktoobris on hinnad soodsamad ning ka rahvast vähem, mistõttu reis võib olla mitmeti mugavam. Märgata võib, et soodsamaid hindu pakutaksegi reeglina hooaja alguse väljumistele ja hooaja lõpu väljumistele (esimesed sügisesed ja viimased kevadised Egiptuse ja Tenerife reisid, samuti aprilli alguse ja oktoobri lõpu Türgi ja Kreeta), aga see ei ole raudne reegel ja erineb aastati.

Lennunduses on väga tihe aeg suured pühad – aastavahetus, jõulud, lihavõtted. Sel ajal reisida soovides tuleks piletid broneerida võimalikult vara. Näiteks aastavahetuse kauglendudeks oleks lennupiletid mõistlik ette osta juba veebruaris-märtsis, Euroopa-lendudeks hiljemalt suve lõpul, sest siis on hinnatasemed veel mõistlikud. Kampaaniahindadele detsembri lõpus ja jaanuari esimestel päevadel reisida soovides lootma jääda ei tasu.

Allikas: Go Travel

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga