Kesk-Aasia Tadzikistan 4

Selline teravate elamustega tänapäev Kesk-Aasias.Kõik tundub reisi plaanides ja uurides väga väga vinge.Tolmused maanteed, palju eesleid ja PLOHV PLOHV PLOHV.Need märksõnad tuleks kindlasti endale meelde jätta.

Et siis sai käidud Tadzikistanis Augusti keskpaigas.Sinna jõudes sai selgeks,et valges inimeses näevad nad vaid rahakotti.  Miilits, kes ametlikut teenib 80 dollarit kuus, on üks ohtlikumaid “abistajaid”. Iga auto peetakse kinni ja kasseeritakse nö eksisteerimismaks.

Maa ainuvalitsejaks on president,kelle võiks vabalt ringi nimetada kuningaks. Tehes visiiti maapiirkondadesse,olid tee äärde aetud ja tulnud kohalikud inimesed, kes lehvitasid rahvuslipuga.Sellist sümboolikat ja käitumist võis kohata ENSV-s 30 a tagasi.

Köögi poolest arvavad nad ise, et kohe kohe astuvad Itaalia  ja Prantsuse köögile kanna peale.Kahjuks aga Eesti mehe kõht ühelegi kohalikule roale reageerimata ei jäta, selles võite kindel olla.

Kesknädalal põgenes Dushanbe kesklinnast,riigi valvatuimast vanglast 25 eluaegset vangi, mis pärast mõeldes ei tundugi nii võimatu.

Alati tasuks riiki sisenedes kohe selgeks teha oma perekonna seis.Vastasel juhul kohalikud “ässad” arvavad,et Eesti naine lausa peaks sulama nende plohviste käte vahel.

Lõbus lugu juhtus riigist lahkudes. Lennuk vara hommikul kell 05 20 väljumas,kui “selgus” tõsiasi,et meil on ennast riiki sisse registreerimata. Ja loomulikut kohe ametnikud trahvi nõudma 600 dollarit. Küsides mingit paberit,vastati,et see kelle käes need tähtsad paberid on,tuleb tööle alles hommikul kell 9 ja me peaks kindlasti Tadzikistani seaduseid ju ise peast teadma.”Piirivalvuri” nõudmisel lunastasime oma passid 100 euro eest ja läbisime piiri kadalipu.Kui kõik see seljataga, tuli meie juurde järgmine ametnik,kes võttis passid ära ja jalutas minema.Lennuk väljus 10min  pärast! Pärast pikka vaidlust õnnestus meil neid veenda,et mu teine pool ootab last ja tunneb ennast halvasti.Passid tõmbasime piirivalve käest lihtsalt ära ja astusime lennukisse.

Kallid kaasmaalased! Käige kord ära Kesk-Aasias ja uskuge mind,pärast seda saate aru kui hea on elada Eestmaal!

4 KOMMENTAARI

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *