Katarina ja L@ssie (t)öiste reiside nädalavahetus (6. osa)

Edasi suundusime Oandu suunas, et leida üles sealne Koprarada ja võtta teinegi geopeituse aare. Mida lähemale me Koprarajale jõudsime, seda harvemaks jäid pilved. Täiskuu pakkus lõpuks täiuslikku tänavalgustust. Naersime, et kuu on looduse ledlamp, mille suunas on täitsa paslik sellisel ööl ulguda :)

Koprarada võttis meid vastu noorte kuuskede armeega. Arvestades, et geoaarde vihje ongi väike kuusk, olime esiteks üsna nõutud. Õnneks otsustas telefoni GPS esimest korda selle päeva jooksul korrektselt tööle hakata ja päästis olukorra :) Veidi turnimist, kummardamist ja ronimist ning aare saigi leitud.

Koprarada võlus oma käänakutega. Jõgi, mida sai uuritud nii kõrgelt künkalt kui orupõhjast helkis hõbedaselt. Langenud puud jõe kaldal pimeduses tekitasid metsiku looduse tunnetust. Tuli vaid korraks ära unustada, et mõnikümmend meetrit eemal on kena laudtee ja käsipuud…

Rada oli öiseks seikluseks suurepäraselt sobiv. See, et meie raja peal ei püsinud, oli ju me enda teha.

1 km pikkune Koprarada asub Oandul Lahemaa rahvuspargis. Raja läbimiseks kulub umbes pool tundi. Õpperada tutvustab Altja jõge, jõe orgu ja siinseid elukooslusi. Sügavas jõeorus matkates näed kobraste tegevuse jälgi – kopratammisid, kaldanõlva rajatud urge ja näritud puid. Koprarada on üks tore peatuspaik peale pikka bussi- või autosõitu Lahemaal.

ALLIKAS: Puhka Eestis

Tagasi Sagadi mõisa jõudsime viimase sauna ajaks pärast südaööd. Seega saime esimesel reisi päeval kõike: seiklusest saunani.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *