Jamaica Sandals hotellid

11.-19. november 2012 Reisija Sandra

Lend:
Condori lend algusega Frankfurdist Montego Baysse kestis 11h ja 15min. Läksime Economy klassis, paar korda sai süüa ja juua. Personaalne telekas puudus, istmevahed ei olnud väga suured. Midagi väga mõnusat ei olnud. Lend oli päevane, nii et jõuab õhtuks kohale. Tagasi tulime Premium Economy klassis, lend kestis 9h ja 30min ja tegemist öise lennuga, magada sai päris mugavalt ja aeg läks väga ruttu. Premium Economy klassis on suuremad istmevahed, tasuta alkohol ning kingikotike. Kindlasti soovitan pigem lennata Premium Economy klassis.

Viisa:
Viisa saab vormistada lennujaamas, maksab 20USD. Viisa protseduurid läksid sujuvalt ja üpris kiiresti. Tuleb natuke istuda ja oodata kuskil kahtlases arsti ootekabinetti meenutavas ruumis.
Kui viisa ja pagas kätte saadud, siis ootab kliente Sandalsi lounge lennujaamas, kus saab mõnusalt ennast sisse seada, reggeat kuulata ja karastav jook võtta seniks, kuni kõik ühe hotelli inimesed on koos ja siis alustatakse transfeeriga.

Hotellid:
Külastasime nii Sandalsi kui ka ühte Beaches hotelli. Sandalsi omad on ainult paaridele ja alates 18. eluaastast. Beaches hotellides võivad lapsed ka olla. Hotellides pettuma ei pidanud, kõik jätsid väga positiivse mulje, puhtus ja teenindus oli igal pool suurepärane. Toit oli EKSTRA maitsev. Söögivõimaluste valik igas hotellis väga suur, mõnes hotellis üle 10 restorani, seega näljaohtu ei ole. Hotellid on väga hästi turvatud. Kui jalutad hotelli ranna alast välja, siis su nimi ja toanumber pannakse kirja, jälgitakse, et keegi kaduma ei läheks. Rannas turvamehed hoolitsevad selle eest, et rasta kaupmehed liiga hoogu ei lähe oma tavaari pähemäärimisega.

Personaalsele lähenemisele on suurt rõhku pööratud, nt igal manageril on oma toad, kuhu ta iga päev helistab ja uurib, kas kliendil on kõik hästi. Concierge ja butler tubades saavad kliendid personaalse tervituskirja ning enne lahkumist teate transfeeri ja pagasi pick-up aegade kohta. Töötajad on äärmiselt sõbralikud ja toredad. Enamus klientidest on USA ja Kanada inimesed, lisaks ka britid ja sakslased, Vene keelt oli ka paar korda kuulda. Hotellid on väga populaarsed, hõivatus oli kuskil 80%, üks oli isegi fully booked. Igal hotellil on olemas oma suveniiripood. Kes valivad hotelli keskusest eemal, ei pea muretsema, et suveniirid ostmata jääks, valikut poodides oli, aga hinnad olid väga krõbedad asjadel.

Sandals Grande Riviera Beach and Villa Golf Resort 4+* – Ocho Rios http://www.sandals.com/main/ochorios/or-home.cfm
Paikneb väga suurel alal, mis on jaotatud kolmeks: 1. Riviera Seaside – toad merele kõige lähemal 2. Great House – pargi ümbrus 3. Riviera Villas – kõige kaugemal rannast, mägisemas osas, suhteliselt džungel on ümberringi. Meie elasime Villa osas ja jala läks randa kuskil 10-15 min. Muidugi saab liigelda ka hotelli bussidega. Villa osas on majad, kus 4 korterit (köök, elutuba, magamistuba, vannituba), minu majal oli ka oma bassein. Great House ja Riviera Seaside osades toimub majutus tubades. Söögivõimalused on olemas igas kompleksis, ei pea alla ranna juurde kõmpima, et süüa saada. Rand polnud suur ja lai, puude vahel erinevad sopikesed, aga piisavalt suur ala siiski, ülerahvastust küll ei näinud.

Sandals Royal Plantation 5* – Ocho Rios http://www.sandals.com/main/plantation/rp-home.cfm
Kõik toad on butler – service ja merevaatega. Ehitatud 1950.ndatel ja see kajastub ka hotelli stiilis. Hotell on peenema/sopfisticated olemusega. Hotellil on 2 privaatset randa. Igas toas on 3-4 erinevat sorti patja, klient saab endale sobiva valida. Aga samas minus sellist vau efekti ei tekitanud. Selle hotelli külastajad saavad kasutada kõikide teiste Sandalsi hotellide teenuseid, transport on olemas hotellide vahel. Sobib kliendile, kes tahab tõelist peenet ja lõõgastavat puhust ja et tema eest kõik ära tehakse.

Sandals Montego Bay 4* – Montego Bay http://www.sandals.com/main/montego/mo-home.cfm
Sobib kliendile, kes soovib lõbusat elavat puhkust ning nautida ka häid rannamõnusid. Hotellil on ilus rand ja mõnusa territooriumiga, pole väga suur. Miinuseks on asukoht –VÄGA lähedal lennujaamale. Alguses ehmatab lennukite müra päris ära, aga samas neid ei lennanud seal väga tihti. Minu tuppa näiteks kostus õhtune peo müra ja päris korralikult. Selle hotelli tuba oli päris pisike ja pimedavõitu. Teistel eestlastel jällegi olid aga mõnusad vaiksed ja suuremad toad. Seega kui valida see hotell, siis ei soovita tuba Almonds korpuses. Hotellil on multifunktsionaalne kirik, kus toimuvad laulatused ning vahepeal pakutakse ka lõunat kirikus.

Sandals Carylye 3* – Montego Bay http://www.sandals.com/main/inn/in-home.cfm
Kõige pisem ja lihtsam Sandalsi hotellidest ja puudub oma rand. Kliendid saavad kasutada üle tee asuvat avalikku randa. Hotell asub Montego Bay keskusele päris lähedal, seega sobib kliendile, kes omal käel kohalikku elu ja linna soovivad avastada. Väga palju on seal püsikliente, tullakse tagasi just see tõttu, et hotelli väiksuse ja hubasuse tõttu tekib mõnus family tunne. Pulmapidamiseks seda hotelli ei soovita, tseremoonia koht on aias, mis nägi väga suvaline välja. Kliendid saavad kasutada Sandals Royal Carribean ja Sandals Montego Bay hotellide teenuseid.

Sandals Royal Carribean – Montego Bay http://www.sandals.com/main/royal/rj-home.cfm
Väga mõnusa ja meeldiva atmosfääriga hotell. Hotellil on oma erasaar, kuhu saab paadiga (2min) sõita. Saarel on võimalik süüa, juua, päikest võtta ja mõnusalt aega veeta. Hotell on iseenesest suure alaga, aga samas väga rahuliku mõnusa õhkkonnaga. Hotellil pole sellist pikka rannariba, erinevad väikesed rannasopikesed on, et igaüks saab omale sobiva valida. Üks mu lemmikuid.

Beaches Negril 4* – Negril http://www.beaches.com/main/ng/ng-home.cfm
Paikneb imeilusal 7 Mile Beach rannal. Sobib lastega peredele, kes tahavad mõnusat rannapuhkust ja samas ka kohalikku elu näha. Negril keskus on üsna lähedal. Tuba oli väga mõnus ja valgusküllane. Eelmistes on olnud kuidagi natuke pimedad toad. Hotellis oli päris palju lapsi, aga häirivat kisakära küll ei olnud, lapsed enamasti oma lasteosakonnas asjatamas. Lastele väga palju tegemist. Lastekeskus on varustatud kõige uuemate X-Box mängudega ja kõige muu peensustega.

Sandals Negril – Negril http://www.sandals.com/main/negril/ne-home.cfm
Beaches Negriliga minu arust päris sarnane hotell ehk siis sobib samuti kliendile, kes tahab mõnusat, meeleolukat puhkust koos heade rannamõnudega ning hea koht ka kohaliku elu avastamiseks. Negril keskus päris lähedal. Kui võrrelda Beaches Negril hotelliga, siis ma pigem ise valiks Beachese, jättis mõnusama mulje ja rand on võimsam.

Sandals Whitehouse 5*– Whitehouse http://www.sandals.com/main/whitehouse/wh-home.cfm
SUPER! Hotell asub ilusas mägises piirkonnas. Sobib kliendile, kes soovib mõnusat rahulikku rannapuhkust. Lähim keskus on 20. minuti kaugusel, aga see pole ka turistikas. Hotell paikneb suurel alal, selline tunne, nagu paikneks kuskil linnakeses – ühte äärde jäävad erinevad kohvikud, söögikohad ning kompleksi teises osas on majutuskohad. Restoranide ja majade vahemaa kuskil 5 minutit. Kõik toad on mere vaatega, kuid mina küll pidin ikka läbi põõsaste upitama, et merd näha. Pulmadeks on väga ilus koht. Rand on väga ilus, lopsaka loodusega ja saab kaugele hotelli territooriumilt välja jalutada, tekib tunne, et paikneks asustamata saarel.

Toad jagunevad 3 kategooriasse:
1) Entry level – tuba on varustatud ainult karastusjookidega
2) Concierge service – eraldi check-in lounge, kus klienti tervitatakse kokteiliga. Tubades lisaks lahjad ja kanged alkohoolsed joogid ning eraldi istumisala.
3) Butler service – kõigele eelnevale lisaks on sul oma käsutuses isiklik butler, kes on nõus täitma kliendi kõige veidramad ja mitteveidramad soovid.

Lisaks eelnevatele kategooriatele jaguneb veel omakorda alakategooriadeks, igal hotellil on üle 10 erineva toatüübi. See oli natuke segane ja keeruline värk. Seega üldistust hotelli tubade kohtade keeruline teha. Meid majutati enamasti concierge tubadesse, viimases hotellis osad olid ka entry leveli toas. Mina olin concierge toas ja vahe oli selles, et minul näiteks oli dušikabiinile lisaks ka mullivann, 2 kraanikaussi ning kanged alkohoolsed joogid. Tuba ise oli samasugune.

Ekskursioonid:

Ühendatud mere reis + Dunns River Falls
Väga soovitan nendele, kes tahavad funi ja ekstreemsust. Hommikul korjab Sandalsi katamaraan rahva kokku ja viib merele snorgeldama. Koralle ikka jagus aga kalu ja värvikirevust oli üpris vähe. Edasi sõidetakse Dunss River fallsi juurde. Seal moodustatakse inimestest 15-20-liikmelised grupid. Iga grupp saab omale kaameraonu ja fotokaonu, kes on nõus su fotokaga pilte vahepeal klõpsima. Käest kinni üksteise sabas hakatakse üles ronima, vahepeal on veevool päris tugev ja ekstreemsust ikka jagub. Ronitakse kuskil tund aega, vahepeal on pilditegemis pausid ja lastakse kivide peal liugu ja kukutatakse ennast vette. Kaameraonu filmib kõike seda ja lõpus on võimalus video osta. Fotokaonu muidugi ootab ka väikest tippi piltide tegemist eest.

Rick’s Cafe
Minu arust natuke ülehinnatud koht, ei tekkinud küll tunnet, et olen maailma ühes TOP 10 parimas baaris. Liiga palju turiste ja kõik jahivad ühte päikeseloojangut, mida saab sama edukalt jälgida ka hotelli randades. Nendel soovitan minna, kes tahavad ekstreemsust ja 10. meetri kõrguselt kaljult alla hüpata.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *