Hurghada armu või ära. Vol.2 – tegevustest. 23

Jätkan oma lugu, mis enne pooleli jäi;). Ennist sai räägitud saabumisest Hurghadasse, hotellist ja hotelli vapustavast rannast:). Nüüd siis annaks ülevaate sealsetest tegevustest ja sündmustest;).

Nüüd siis teeks väikse ülevaate muudest tegemistest;) Ilmad olid meil superhead. Iga päev oli üle 35 sooja ja seda varjus… päikese käes ma ei tea kui palju võis olla:).  Üle 40 ma arvan et oli ikka;).  Ühel päeval otsustasime onuga, et otsime ühe toidupoe. Enne olime internetist uurinud, et hea toidupood on METRO. Küsisime hotelli administraatorilt, kuidas me sellese poodi saame, Tema soovitas meil võtta takso, umbes 5 mintsa takso sõitu ja kohal. Nimelt asus see pood EL Daharis, mis oli meie hotellile suhteliselt lähedal, kuigi samas päris kaugel. Saime tee selgeks ja otsustasime jala minna:D. See oli viga:D. Arvatavasti läksime kõige kuumemal päeval seda otsima:D  ja see juhend, mis hotelli administraator andis….no see juhatas veidike pikemalt ja valesti:D. Lõpuks, kui olime päris pikalt ekselnud, küsisime kohapealt, kus pood asub….sellega oli omaette jant. Üks ütles sinnapoole, teine saatis vapshee teisele poole:D. Olime juba lootust kaotamas kuniks nägime silti, mis juhatas poodi.. jei… Poodi jõudmine tasus ennast ikka väga ära. Sealt saime osta riisi ja kohalikke toiduaineid, teades, et see on ikka õige värk, mitte kuskilt turult ostetud salakaup:D. Lõpuks hotelli jõudes olime ikka päris ära põlenud:D, aga kylm dush ja parajalt päikesekreemi parandas kõik haavad:)

Hotelli lähedal asus ka väike ostlemispiirkond, kus saime tuttavaks mitme kohaliku tüübiga;) nendega koos sai päris palju ette võetud:). Näiteks viisid nad meid Väga ilusale promenaadile, mille nimeks El Marina. see oli jahisadama moodi promenaad, kus oli palju kohvikuid ja poode. lisaks seisid seal suurepärased jahid üks ilusam ja suurem kui teine:) seal me käisime päris mitmel õhtul.. ilus ja vaikne koht meeldivat õhtut veetmaks:).

Meeldivalt aega veetes  otsustasime minna vaatama 1001 öö showd. Ostsime selle ühe kohaliku poisi käest.. tema tuli meile õhtul järele kell 19.00. Kõik väga viis, nii nagu lubatud. Lisaks oli ta meile ka giidi eest;), rääkis kõike, mis teadis ja kuidas miski toimub seal. Show oli väga ilus. Valida sai 3 keele vahel inglise, vene ja saksa keel. Kõike suurem trügimine toimus venekeele osas:D, me võtsime inglise keele. Kuigi sealgi oli päris suur trügimine. Sakslased nagu ikka vanad rahud ise.
Show algas Egiptuse ajalugu tutvustava etendusega, seal oli suured kujud nii sfinksist, püramiididest, kui ka muud tähtsad kujud. Seda oli väga huvitav kuulata. Peale seda algas hobuste ratsutamise show, kus mehed hüppasid nii hobuste peal kui ka all:D, seda otseses mõttes, See oli päris naljakas ja lastele meeldis väga. Minu jaoks oli kõige hämmastavam ja ilusaim asi Purskkaevude show..Muusika ja see meeleolu awh… nagu super mega romantiline.. külmavärinad tulid isegi vahepeal. Olen mõeldnud seda isegi uuesti vaatama minna.. aga ei ole jõudnud:(.  Igastahes see oli üks vahva kogemus;).  Ahjaa…peale seda läksime veel edasi nabatantsijaid vaatama. See venis veitsa pikaks…ja meestel oli nii mõndagi vaadata:D. Seal oli meeletu hulk rahvast ning enne etenduse algust tegi meie kohalik poiss meile väikese üllatuse:P, 12 ilusat pruunisilmset meest tõid kõigile meie seltskonnale Special joogid:P. Teised kohalolijad vaatasid, selliste pilkudega, et me tahame ka, aga kahjuks või õnneks olime meie ainsad, kes neid jooke nautida seal said:P

   

23 kommentaari

 • Siiri Kuus kommenteeris

  No see on parim kui kohalikud ise on giidiks ja kui nendega saab mõnusa kontakti 🙂

 • Siiri Kuus kommenteeris

  See riisi jms ostmine.. Kas ostsite seda Eestisse toomiseks ikka???

 • Marilin kommenteeris

  🙂 jep kohAlik giid on parim;) ja riisi ostsime ikka selleks et koju tuua, kunas sellist riisi mis seal müüakse eestit ikkka ei sa:P

 • Siiri Kuus kommenteeris

  pole aimugi millest jutt käib, aga olen kuulnud jah, et välismaalased ütlevad, et Eestis müüdav riis haiseb ja mida kõike veel 🙁

 • Marilin kommenteeris

  ja..Kodus(eestis) ei saa ma riisis süüa, ma ei tea miks.. ei ole eriti valiv ega pips toidusuhtes aga no riis..ei lähe alla…aga Sealne riis ainult seda söökski lihtsalt niii maitsev ja hea;)

 • Siiri Kuus kommenteeris

  Õnneks ei ole ma hetkel paremat saanud, siis ei oska pirtsutada 😀

 • Siiri Kuus kommenteeris

  Kas need kes dringid välja tegid.. kas nende kontaktid Sul ka olemas? Äkki tahaksid veel välja käristada 😀

 • Marilin kommenteeris

  Jep ikka;)

 • Siiri Kuus kommenteeris

  No siis pead enne ühendust võtma ja ütlema, et võtad ühe januse kaasa 😀 😉 , kui me ikka koos reisu pääle lähme 😀

 • Marilin kommenteeris

  :Dirw:D Teeme nii:D

 • Ruth kommenteeris

  😀
  Olen jõudnud kolm päeva seitsmest valmis kirjutada, tuleb ka juttu Marinast ja 1001 öö showst. Ja Hassanist ja Ahmedist ja Mahmoudist. Ja veel paljudest toredatest kohalikest, kelle nimesid ei tea või ei mäleta.

 • Marilin kommenteeris

  aww…ootan väga;) Mis hotellis peatusid muidu?

 • Ruth kommenteeris

  Minamark Clubis, mis on Minamark Beach Resort´i üks osa. Sakkala keskuses Sheraton Roadi e. siis peatänava ääres 🙂

 • Marilin kommenteeris

  jeesh jeesh..:) Tean seda;)

 • Siiri Kuus kommenteeris

  Ruth, ootan Sinu blogi huviga 🙂

 • Ruth kommenteeris

  Jajah 🙂 Ma ei tea, kui palju on Metro poode, aga üks neist oli meil üsna üle tee.

 • Marilin kommenteeris

  MIna kaaa oootan niii väga;)

 • Marilin kommenteeris

  Mina ole 2 metro poodi näinud.. üks Sakkalas eeldan, et see mis üle tee..ja teine El-Daharis:D

 • Reemet Ruuben kommenteeris

  toidupoes seal hinda kaubelda vist ei saa? 😛

 • Reemet Ruuben kommenteeris

  See show võis vägev olla 🙂

 • Reemet Ruuben kommenteeris

  Hea lugu ja ilusad pildid 🙂

 • Maarja . kommenteeris

  Meenutab, kuidas Kreekas üritasime häid poode leida toidu ostmiseks. Riisiga on nii, et Eestis ikka nii häid pole kui nt. Indias ja hinnavahe on ka väga mõnus. Indias saab kilo 4 krooniga, siin..:D

 • Debi kommenteeris

  🙂 Eestis on kõik asjad nii hinalised nagu sisaldaksid kulda.. :D:D:D:D
  ei tegelt, väga lahe lugemine. tundub, et mul tekib ka isu Egipti külastada 😉

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga