Hakuna matata – Sansibaril ei ole probleeme!

Sansibarlane püüab turisti tähelepanu oma tervitusega “jambo!”, millele järgneb sõnapaar “hakuna matata!” ehk siis “pole probleemi, kõik on korras!”.  

Sansibari korallsaar asub Tansaanias, Aafrika mandrist idas. Saarel on pikkust umbes 80 km ning 40 km lai ning see lummab kohe oma imakaunite valgete liivarandade ja palmidega ääristatud rannaribaga. Tänu saart ümbritsevatele korallriffidele kuulub Sansibar India ookeani ja kogu maailma sukeldumissihtkohtade paremikku. Sansibar on justkui roheline oaas jalustrabavas türkiissinises meres.

Tänu kirevale ajaloole on Sansibar segu Aafrikast, Araabiast, Indiast, Pärsiast ja Euroopast. Sajandeid oli see paik, kust suundusid ookeanile laevad täis orje, kulda, elevandiluud ja vürtse. Alles on jäänud on sellest loetelust õnneks viimane – Sansibaril kasvatatakse nelki, kaneeli, muskaatpähklit, musta pipart ja vanilli ning kohalikult turul ringi jalutades võib kõike seda oma ninaga tunda. Seda muidugi juhul, kui ei juhtu vürtsilettide juurest kohe kalaturu juurde, see haiseb nagu ühele soojale paigale kohane, ent samas kinnitab, et restoranides ootavad ilmselt head palad. Nii oligi…

Sansibari vanalinn Stone Town on unikaalne paik ühendades endas Ida-Aafrika, Araabia, India, Pärsia ja Euroopa vallutajate, kaupmeeste ja meresõitjate mõju. Kitsaste tänavate labürint on segu romantilistest vanadest külg külje kõrvale ehitatud kivimajadest, mis pakuvad hetkelist varju troopilise päikese eest. Kõik need ajaloolised ehitised on tänapäeval kodud, hotellid, restoranid, kontorid ja poed. Öö saabudes hakkab elu Stone Townis kihama: mošeed kutsuvad usklikke palvele, koerad hauguvad ja lapsed hõiguvad tänavanurkadel jalgpalli mängides või sadamas merevette sukeldudes, et demonstreerida oma sõpradele kangelaslikkust ja kartmatust.

Millalgi kirjutan Sansibarist kindlasti ka pikemalt, aga praegu panen hoopis siia veel mõned pildid sellest ilusast saarest. 🙂

 

 

1 Trackback

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *