Great Ocean Road Austraalias 8

Kuna olime liikumas Western Australiast tagasi idakaldale, otsustasime käia ära ka Great Ocean Roadil. Kaardilt vaadates tundus see 250 kilomeetrit meile ühepäeva seiklusena. Kuid külastades igat võimalikku linna ja vaatamisväärsust seiklesime seal kaks päeva, mis oli isegi vähe.

Algselt plaanitud ühepäevane sõit Great Ocean Roadil kujunes meie jaoks siis kaheks päevaks, kuigi oleks saanud ka pikemalt seal segelda, aga kajuks hakkas meie aeg lihtsalt otsa saama. Me alustasime oma teekonda läänepoolt ja likusime itta. Esimesel päeval jõudsime külastada ainult paari kohta, Bay of Islands oli üks nendest. Seal vaatasime päikseloojangut, mis andis kohale veelki kaunima sära ja tegi nn saarekesed seal vees lausa kuldseks. Päikseloojand Great Ocean Roadil on kogemit väärt. Esimese öö veetsime linnakese, mille nimi on Peterborough. Sealne caravan pargi omanik ütlest, et päikseloojangul on võimalik minna vaatama ka pingviine, kes randa ööbima tulevad, mõeldud-tehtud. Võtsime omale öömaja ära ja siis suundusime pingviine vaatama. Kahjuks oli küll juba üpris pime, aga pingviinid nägime me siiski ära. Sellised tillukesed ja armsad. J

Järgmisel päeval asusime jälle teele. Port Campbell, Princetown ja kõik teised väikesed linnakesed, mis teele jäid, said läbi käidud. Samuti käisime vaatamas majakat Great Otway National Pargis. Seal nägin ma teist korda vabas loodused koaalasid. Tundus nagu neid olid kõik puud täis, lihtsat nii plaju oli neid. Paljud turistid olid teeääres pildistamas, ja varsti liitusin ka mina nendega. Hiljem majaka juurest tagasi tulles, nägime ühte koaalat teed ületamas. Kuna olen alati tahtnud neid loomi katsuda, siis saigi kinni peetid ja koala teekond korraks häiritud, kuna me tahtsime pilte teha. Muidu super armsad loomad ja ühtegi paha asja ei ütle nende kohta, välja arvatud üks, see jube kohutav hais, mis riietele kluge jäi. Võttis lausa kaks pesu, et sellest lahti saada. 😀 Edasi  suundusime Apollo Bay poole.

Ma täpselt ei mäleta, kus kandis kõik vaatamisväärsused olid ja mis nende nimed olid, aga neid kohti oli piisavalt palju, plus kõik vaated, mis autoaknast paistsid, sellel rannikul kulgeval teel. Ka käisime oma silmaga kaemas kahtteist apostlit, London Bridge’i ja muud.

Kindlasti tasub see teekond ette võtta, kui vähegi huvi on. Vaatamis jagub seal küll ja veel. Maagiliselt kaunis loodus.

8 KOMMENTAARI

 • Maarika kommenteeris

  Ka mina olin lummatud sellest suurest India ookeani maanteest. Oma autoga oli ikka päris äge seigelda. Loodus on seal maaliline, eriti vaatamisväärt on Port Campbelli rahvuspargi alal kuulsad Kaheteistkümne Apostli hiidkaljud. Kindlasti on see teekond vaatamist väärt. Pingviinide paraadil käisime meie Melbournist Phillip Islandile. Seal nägime neid karjade viisi. Muide kui lõunarannikute pingviine võrrelda, on Lõuna Aafrika pingviinid peajagu pikemad Austraalia omadest, muidu ka pisikesed ja armsad.

 • Reemet Ruuben kommenteeris

  Hüpnotiseerivad pildid..ma jäingi vaatama neid 🙂 super 🙂

 • Debi kommenteeris

  Maarika, see ei ole India ookean, mis seal kõrval on…ühelt poolt on seal Southern Ocean ja teisalt Bass Strait…Great Ocean Road jääb lõuna Austraalia poole, India aga põhja poole.. :D:D

 • Debi kommenteeris

  ma ka avastasin, pilte uuesti üle vaadates, et on ikka super hästi välja tulnud seekord need pildid 😀

 • Terje kommenteeris

  Oiiiii! Niii meeletult ilus loodus, väga väga vinge. Hunnitu!!

 • Maarika kommenteeris

  Ma siiski natuke vaidleks. Olen ennast geograafias suht tugevaks pidanud, oli päris huvitav uurida. Kui väga täpselt öelda on seal seguookean, loomulikult on seal väina piirkond (Bassi väin). Mida rohkem Mount Gambieri poole, on puhas India ookean. Seguaookean tähendab siin kahe ookeani segu, Vaikne ja India ookean. Olime Kaplinnas ja ujusime ka seguookeanis, India ning Atlandi ookeani segu.

 • Debi kommenteeris

  ma ka pean ennast geograafias suht tugevaks, aga need ookenai asjad siin lõuna pool nii selged ikka pole, eurropa kandis ja seal küll, aga siin…peab ikka kaardilt täpselt järgi uurima..ja ulatubki india ookean sinnani välja…alguses ei tahtnd seda kuidagi uskuda..ei pidanud india ookeani nii ulatuslikuks vist 😀 paistab et peab jälle kaarti uurima hakkama, nüüd siis uue nurga alt vaadatuna 😀

 • Maarika kommenteeris

  Ma ka varem ei teadnud sellisest asjast nii täpselt nagu seguookean. Kui Kaplinnas ära käisime, siis tehti asi selgeks. Ookeanidele ei saa piiri tõmmata nii selget nagu riikidele. Mingil hetkel nad ikka segunevad ja moodustavad lahtesid ning väinasid. Igatahes oli väga huvitav uurida täpsemalt kaarti

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *