Finnair lendab 2022. aasta suvel ligi 100 erinevasse sihtkohta

Uuteks sihtkohtadeks on: Dallas, Busan, Tokyo Haneda, Zagreb ja Larnaca. Finnair valmistub Aasia regiooni järkjärguliseks avanemiseks. 27. märtsil algavaks suvehooajaks on plaanis teenindada ligi sadat lennusihti Aasia, Ameerika Ühendriikide ja Euroopa suunal. Uute lennumarsruutidena lisanduvad Dallas (USA), Busan (Lõuna-Korea) ja Tokyo Haneda lennujaam (Jaapan). Ühtlasi laieneb ka lennuliiklus Helsinki ja Eesti vahel: Tallinn–Helsingi lendusid hakatakse alates märtsist pakkuma kuni üheksa korda päevas, ja samuti taasavatakse Tartu–Helsingi lennusuund.

Kui kehtivad reisipiirangud vähegi võimaldavad, jätkab Finnair kõigi viie pandeemia-eelse Jaapani lennusihi – Tokyo, Osaka, Nagoya, Fukuoka ja Sapporo – teenindamist, lisades sinna hulka ka uue Tokyo Haneda lennujaama suuna. Kokkuarvestatult sooritab Finnair 2022. aasta suveks kuni 40 lendu Helsingi ja Jaapani vahel.  “Me ootame pikisilmi maailma taasavanemist,” ütleb Finnairi Balti ja ECE riikide tegevjuht Arunas Skuja. “Jaapan oli pandeemia-eelsel ajal Finnairi koduturu järel kõige suurimaks lennuturuks. Ootame põnevusega võimalust tuua tagasi kõik meie poolt pakutud Jaapani lennusihid. Ühtlasi avame ka uue sihi Lõuna-Korea suurlinna Busan,” lisab Skuja.

Suvehooajati pakub Finnair Põhja-Ameerika suunas lende Chicagosse, Los Angelesse ja New Yorki; alates veebruarist lisandub sinna hulka ka Texase osariigi linn Dallas. “Meil on rõõm, et oleme saanud uue Dallase lennusihiga tugevdada Finnairi pakutud teenuseid Ameerika Ühendriikides. Tänu meie koostööpartneri American Airlines laialdasele lennuvõrgustikule, saavad meie kliendid nautida suurepäraseid lennuühendusi ka paljudesse teistesse Põhja-Ameerika linnadesse,” ütleb Skuja.

Suvehooajaks suureneb Tallinn–Helsingi vaheline lennuliiklus kuni üheksa korrani päevas. Alates märtsi lõpust avatakse taas lennuühendus Tartu ja Helsingi lennujaama vahel, mis annab Lõuna-Eesti elanikele võimaluse mugavateks ühenduslendudeks mitte ainult Euroopa suunas, vaid ka Aasiasse ja USA-sse. Lennud Tartu ja Helsingi vahel hakkavad toimuma viis korda nädalas.

Finnair pakub oma klientidele ka suurepärast ühendust Aasia regiooni megalinnadega, sooritades lende Hongkongi, Seouli, Singapuri ja Bangkoki, ning Shanghaisse. Alates juunikuust pakub Finnair ka igapäevast lennuteenust Delhisse.

Finnair on tugevdamas ka oma Euroopa lennuvõrgustikku, pakkudes mugavat lennuteenust enam kui 70-sse Euroopa linna, sealhulgas uutesse sihtkohtadesse nagu Zagreb ja Larnaca.

Laienemas on ka Helsinki lennujaam. Uute saabumise ja väljumise terminalide avamist on oodata juba käesoleva aasta detsembris. Lennujaama laienduse eesmärgiks on pakkuda tuge Finnairi lennutiheduse kiirele kasvule ning tagada sujuvaid ja kiireid ümberistumisi Helsingis.

Finnair on kaasaegne premium lennufirma, mis on spetsialiseerunud reisijate- ja kaubaveole Aasia ja Euroopa suunal. Helsingi geograafiline asukoht annab Finnairile konkurentsieelise – kiireim ühendus paljude Euroopa sihtkohtade ja Aasia suurlinnade vahel. Jätkusuutlikkus on lennufirma tegevuse keskmes. Finnair kavatseb vähendada 2025. aasta lõpuks oma netoheitmeid 50% võrra 2019. aasta tasemest ja saavutada süsinikuneutraalsuse hiljemalt 2045. aasta lõpuks. Finnair kuulub maailma juhtivate lennufirmade liitu Oneworld. Finnair Plc aktsiad on noteeritud Nasdaq Helsingi börsil.

Finnairi pressiteade, 10.11.2021

LENNUPILETITE PAKKUMIST KÜSI GOTRAVEL@GOTRAVEL.EE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *