Feldberg Schwartzwaldis

Feldberg on L6una-Saksamaal asuva Schwartzwaldi k6rgeim mägi. Nädal aega sai veedetud sealses perehotellis Feldberg Hofis, mis nimetati 2009. aastal saksakeelse maailma (Saksamaa, Austria ja Sveits) parimaks hotelliks.

Hotell ise on suur, sinna mahub bassein, saunad, veeliumäed, fitness keskus, pallimängu saal, masaazisalong, solaarium, lastekeskused beebidest 16. aastaste noorteni välja, kohvikud, ronimiskeskus, lastele ponide hoov, seiklusrajad ja mugavad toad/apartmendid. Kuna hotell asub looduslikult ilusas kohas, saab suusaliftiga sõita Feldbergi kõrgeimasse punkti, kus asub ka vaatetorn. Lisaks, soetades Hoch Schwartzwaldi kaardi, saab tohutult palju soodustusi. Tuttav säästis sellega üle 200 euro. Nimelt käisime tänu nimetatud kaardile ka Titiseel auvas Badeparadises, kus on 18 liutoruga park, lisaks veel suur roheline oaas ning kõik muud mugavused. Samuti käisin Steinwaseni pargis, mis ühendab endas loodus- ja lõbustusparki oma ralliautode, veeatraktsioonide, 4D kino ja mustkunsti showga aga ka kauneid loodusvaateid suusaliftilt, millega saab mäkke sõita, et tagasi tulla mööda Saksamaa pikimat rippsilda, samal ajal erinevaid metsloomi vaadates. Ise jäin kauaks metsanotsusid uudistama, kellel oli tosin poega ringi trallitamas. Igal juhul soovitan puhkama minnes valida Hoch Schwartzwaldi kaart, millega saab tohutult palju tasuta atraktsioone külastada.

Puhkuse esimesed kolm päeva olid kaunid, käisime palju ujumas, Feldbergil jalutamas ja seikluspargis ronimas, ent neljandast päevast alates läksid ilmad väga uduseks ning vihmaseks. Seetõttu võtsime ette ka retke Badeparadise-i, et aega siseruumides võimalikult hästi veeta. Pakutavate atraktsioonide seas oli palju nii noorematele lastele (alla 8) kui vanematele, et kui väiksemad laste liuväljal lõbutsevad, võivad suured seni vabalangemise torudes või muudes ekstreemsemates liutorudes aega veeta. Lisaks on Titisee ise väga kaunis paik, kus aega veeta, rääkimata kogu Schwartzwaldi alast endast.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *