Etioopia neiu totaalne muutumine

Uskumatu lugu ühest kaunist Etioopia neiust ja tema totaalselt muutumisest.

Aastal 2006 pildistasin hamereid Dimeka turul ning teiste hulgas jäi pildile üks last ootav (aastal 2005 ma seal ei käinud!) hameri neiu.

Aastal 2007 jagasin Dimeka turul eelmisel aastal tehtud fotosid kohalikest. Sealsed inimesed tavaliselt oma pilte ei näe, sest üldjuhul käivad turistid sellistes paikades ju ainult korra ning posti või e-postiga piltide sinnakanti saatmine on ebareaalne. Turul eelmise aasta pilte jagades sai ka see neiu oma elu esimese foto. Laps, keda ta eelmisel aastal ootas oli nüüd tal juba süles. Tegin sellest ajaloolisest hetkest ka ühe pildi, mis sattus ajakirja Godiscover (nr. 4, 2008) kaanepildiks.

Aastal 2008 püüdsin seda neiut Dimekas üles leida, et talle ajakiri anda (tal omal pole tellitud). Näitasin ajakirja külaelanikele ja nad tõid minu juurde ühe neiu, kes aga minu arvates erines oluliselt ajakirja kaanel olijast. Ma ei uskunud kohalike juttu, kuni neiu jooksis koju ja tõi näha oma esimese minu tehtud foto. Uurisin siis tema välimuse muutumise põhjuseid. Selgus, et ta oli oma külaonnist linnataolisesse asulasse (Dimeka) kolinud, oma hameri mehest lahku läinud ja amhara rahvusest mehega abiellunud. Laps oli ikka sama nägu aga aasta vanem. Pildid ilmusid ka ajakirjas Godiscover (nr. 1, 2009).

On vist paras aeg taas sammud Etioopia poole teele seada.

 

 

 

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga