EI EUROLE! 10

Nüüd algab kampaania, et Eesti loobuks eurole üleminekust. Veel on aega ümber mõelda, seltsimehed! Kui seni on eurot vastustanud eelkõige marurahvuslased, siis minu argumendid on maru rahvusvahelised. Nagu siin blogis hiljuti kirjutasin, keerdus mu VISA krediitkaart Tadžikistani kuumuse käes kõveraks nagu Marco Polo lamba sarved. See tähendab, et Horogi ainukese ATM-i juurde mul asja ei olnud, hotelliarve tahtis aga maksmist (soovitan kõigile head hotelli – Delhi Dar Bar, hindude omandus, hea, puhas, turvaline, internet numbris, odavad india road restoranis). Aga ega me popsid ole, meil on kaasas 100 EUR-i. Marssisin nagu kröösus panka ja lõin sajase laua peale. Kurss oli küll natuke kehvem märgitud, kui Dušanbes, aga kaotus polnud suur. Kassiir oli aga resoluutne: „Eurosid me ei vaheta!“ „Ee-ää, miks siis,“ uurin mina. „Neid ei taha siin keegi,“ oli kalk vastus. „Ok, mine põrgu, riiklik pank, lähen mustale turule ja vahetan oma raha veel parema kursiga,“ olin mõttes kindel. Turuputka akna peal oli vahetussilt tõesti olemas. Aga kellegi konarlik käsi oli pastakaga noteerinud vaid „USD – 438“ ehk siis saja taala eest saab 438 somonit, kah veidi halvem kurss kui suures linnas (400). „Eurot võtate,“ küsin juba k ise kaheldes. Kodanik ei vaevu isegi vastama, raputab vaid pead.

Õnneks oli hotelli-hindu mõistev mees. Helistas mitmele tuttavale, et teada saada euro kurss ja võttis mu raha siiski vastu. „In India euro maybe  ok,“ kinnitas ta sõbralikult pead vangutades.

No nii, miks me peaksime euro-vaimustusest õhkama, kui isegi Horogi pamiirlased selle ära põlgavad ja hindud aktsepteerivad lihtsalt häda sunnil, maybe.

Kõige õigem oleks muidugi rublad tagasi tuua, sest ka tadžikid nimetavad oma raha – somonit – endiselt rublaks ja see kehtib kenasti ka Pamiiris, isegi afgaanid võtvad piiriülestel turupäevadel seda aeg-ajalt vastu.

10 kommentaari

 • Siiri Kuus kommenteeris

  Kahjuks on euro käes 🙁

 • Marilin kommenteeris

  Marco Polo lamba sarved seee ikka eriti hea metafoor:D::D aga jah..EUro nüüd meil käes..minu euro vaimustus läks sellega üle kui sendid mööda poodi laiali veeresid..:S

 • Siiri Kuus kommenteeris

  Ma pole iial olnud eurost vaimustuses.. Kuidas Sa Marilin said sellest vaimustuda… VÕEHHH… No tegelt ka.. see oli ette teada, et kõik kallineb ja see sendikott peab eraldi olema..

 • Siiri Kuus kommenteeris

  Ma seda eurot ei oodanud, aga sendikoti ostsin paar kuud varem ära-spetsiaalse.. vat nii..

 • Marilin kommenteeris

  😀 ma ei tea miks mul vaimustus oli..lihtsalt kõik uus ja ilus:D aga jh…nüüd ma maksan aint kaardiga ja kui sulas ei saa..siis ei osata ka..

 • Siiri Kuus kommenteeris

  Aga ongi… tulebki võimalikult palju kasutada kaarti, sest muidu võid istuda valeraha otsas.. Eks need, kellel vaimustus.. sorry.. aga omamoodi lambad ma ütleks.. Keegi määgis ees, et küll see euro on hääää… määää…. ja teised tegid määä järgi… 😀 Sorry.. ära solvu.. Ma olin kohe alguses vastu ja olen siiani..

 • Marilin kommenteeris

  irw:D Eks ta ole jah..aga samas kui kuulata uudiseid, siis paljud investorid olid ärganud selle peale ja oma huvi ülesse näidanud eestis;) kes teab vb toobki see meile palju suuri investoreid ning meie majandus saab uue hoo sisse;) ning inimesed leiavad töö ja elu läheb jälle ilusaks tagasi:) Rohkem positiivsust;)

 • Siiri Kuus kommenteeris

  Selle peale ütleks, et lootus on lollide lohutus… LOODAME SIIS 😀
  Aga samas.. Usun, et tasuta lõunaid EI OLE olemas ja millegi arvelt maksame me lõivu nagunii!!! Ja kes on rikas, see rikastub veelgi ja vaene jääb ikka oma püksikummi pingutama!

 • Jan kommenteeris

  Aga mis siis edasi? Euro tulekut ei suutnud ka rahva tahe ära hoida, kuigi küsitluste kohaselt polnud eurol kunagi enamuse toetust.
  Praegu on eriti karm olukord – Eesti kroonid purustatakse ja põletatakse. Kõigil tuleb oma panus anda ja Eesti Pangale survet avaldada krooni säilitamiseks. See on antud olukorras enim, mida me loota võime.

 • Reemet Ruuben kommenteeris

  Riik tegi kavalalt..küsides rahvalt korraga nõusolekut nii euroliidu kui ka eurotsooni astumiseks. Andsime oma jaa sõna, mis siin enam..:S

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga