Birmingham

Veetsin pea nädala Birminghamis sõbranna juures, millest piisas, et leida enese jaoks linna huvitavamad paigad ja nurgakesed. Vähese vaevaga saab näha linna keskuses asuvaid atraktsioone ja mõnel platsil jalgu puhata ning päikest nautida. Samuti võib ette võtta kaugema käigu, näiteks botaanika aeda või omapärastele turgudele vaesemates linnaosades, kus saab garanteeritult põnevaid vürtse ja muid toiduaineid soetada.

Veetsin nimetatud nädala rumeenlanna juures, kellega olin oma Vabatahtliku Teenistuse  jooksul tutvuda, mistõttu majutuse otsimise ja toitlustamisega probleeme polnud. Sain sõbraliku vastuvõtu osaliseks ja kostitatud Rumeenia toitudega. Eriti tänu Lihavõtetele, mida tähistatakse erinevate maitsvate traditsiooniliste roogadega.

Linna veetlevamateks paikadeks olid avarad platsid purskaevude ja kuninganna kujuga, kaunis raamatukogu, mille katuselt avaneb imeilus vaade, botaanika aed ning veemaailm, viimane on kohapealt piletit ostes päris kallis, mistõttu oleks mõtekam pilet paar päeva enne Internetist valmis osta. Tuleb mainida, et ise soetasin antud pileti külastamis päeval 18 naela eest ja leidsin hinna üsna kalli, arvestades, et tegelikult on veemaailm väga ülerahvastatud ja väiksem, kui arvata oskaks. Siiski peab ütlema, et veemaailmas, saab näha nii pinguiine, saarmaid, kilpkonni kui haisid. Meeldejäävamaks on kindlasti külalisi ümbritsev tunnel, mis tekitab tunde nagu meri lahkneks kõndides su ees.

Kui turistiks olemisest saab kõrini, siis on üsna huvitav käia keskusest väljas turul ja poekestes ostlemas, tänu multikultuursele elanikkonnale võib leida poest igasuguseid põnevaid tooteid ja vürtse. Nagu igal pool mujal reisides käes, siis Poola toidu poode leidub iga nurga peal, mis on teretulnud, kui on soov süüa sarmalet hapukoorega.

Soovitan Birminghami kindlasti neile, kes soovivad Inglismaal midagi ka peale Londoni näha ja natuke rahulikumat tempot kogeda.

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *