Barcelona 2

Etteruttavalt ütlen ära, et Barcelonasse üheks päevaks minna on väga vale ja selle aja jooksul arvatavasti ei saa isegi aimu, mis linnaga on tegu. Meie külastasime Barcelonat ühel kuumal ja hooajasisesel suvepäeval, mis tagant järele mõeldes tundub vale.

Sõitsime Lloret de Mar’ist bussiga Barcelonasse umbes kell 10 hommikul, kohal olime juba kell 11. Bussid on Hispaanias mõnusad, konditsioneeriga ja puhtad. Kuna meie põhikoht ettevõetud reisil oli Lloret de Mar – väike linnake, mis piirnes rannaga, siis Barcelonasse jõudes lihtsalt õhku ei olnud. Barcelonat tutvustavast raamatust lugesin, et see peaaegu 1,5 miljoni elanikuga linn (ehk siis suurem kui meie Eesti) ongi tihtipeale kaetud suduga. Tõsi. Seal lihtsalt ei olnud õhku ja inimesi oli nii kohutavalt palju.

Mina ja mu elukaaslane otsustasime juba ammu enne reisile tulekut, et külastame veemaailma. (http://www.aquariumbcn.com/descubre-laquarium/aquariums-mediterraneens/?lang=fr) Pilet maksis 20 eurot ja mina sain ISIC kaardiga selle 18 euroga. Tegemist siis läbi kolme korruse lookleva vee maailmaga, kus on võimalik kõndida nö veetunnelis ning sinu kohal ujuvad kõiksugu kalalised alustades haidest ja lõpetades kalapoeg Nemo sarnaste kaladega. Selle tunneli sees liigub aeglaselt eskalaator, kus peal inimesed seisavad. Seda kõike selleks, et järjekord ei tekiks. Vahepeal on ka sellised istumis paigad, kus saab istuda ja lihtsalt kogu ilu nautida.

Sellises basseinis kasvatati raisid.

Põhiatraktsioon: külastajad said jääd katsuda. Oleks tahtnud nad kohe selle peale eestisse kutsuda külla.
Millimalllikaaad:
Leia pildilt kala:
Minu esmakohtumine merihobuga:
Sellised nägid välja tunnelid, mis maja läbisid:
 Maja seest, sisse tulles:
Maja väljast:

Võimalik oli ka tutvuda veel pingviinidega ja igasuguste erinevate kaladega, keda nägi alguses sisenedes. Kogu maja oli hämar ja tekitas hubase tunde. Jalutasid ja lihtsalt imestasid. Rahvast oli palju, aga oli ka kõrghooaeg. Samas aga ei röökinud inimesed, ei jooksnud ringi ning seetõttu ei häirinud väga üldse see mass. Kuigi väljas pileti järjekord lookles mitmekümneid meetreid, siis sees hajus see suur rahvamass kusagile ära. Võib-olla sellepärast, et tegu oli väga-väga suure majaga.

Muljeid linnast juba järgmises postituses.


Notice: Only variables should be assigned by reference in /data01/virt110251/domeenid/www.gotravel.ee/reisikirjad/wp-content/themes/go_reisikirjad 2.0/comments.php on line 11

2 KOMMENTAARI

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *