Autoreis Ghanasse – 4. osa Mali

Mali maastik on savine ja savanniline Just Malis saime aru kui väärtuslik selline autoretk läbi kõrbete tegelikult on sest läbitud riike eraldi külastades jäänuks me ilma sellest suurepärastest värvide mängust:

Lääne-Sahaara on kollane liivakõrb miniatuurse kõrbetaimestikuga.

See osa Mauritaaniast, kus Nouhadiboust Nouakchotti viiv maantee kulgeb oli kunagi mere põhi ja kõrb on seetõttu merekarpidest valge.
Nägime kohe, et see ala on palju palju heledam kui Lääne-Sahaara ning mitmel pool märkasime kohalikke pinnast autokasti kühveldamas. Peatasime auto, et lähemalt uurida – merekarbid, merekarbid, merekarbid – KõRBES?????????
Tõsiselt merekarbikogujad saaksid sealt hea noosi. Niiet karbifännid – rannaribade läbi kammimise asemel tehke parem retk Mauritaania kõrbe!
Hiljem linnas märkasime, et merekarpe on ehituses põranda segus ära kasutatud. Kauplused, kohvikud – kusiganes nägi valatud põrandaid olid need merekarbiklibust kirjud.
Ja lõpuks mägine ning punane Mali enda savannidega.
Kuigi Ghanat peetakse Lääne-Aafrika kõige arenenumaks riigiks siis näiteks minule jättis Mali pealinn Bamako palju moodsama ja uhkema mulje kui Ghana pealinn Accra – lihtsalt selline tähelepanek…

Malis olime ka kogemuse võrra rikkamad ja kallame kanistrid enne piiripunkti paaki. Nimelt Mauritaaniasse sisenedes pidid meiega kolonnis sõitnud Hispaanlased ühe täiskanistri piiritöötajaile “kinkima. Meie pääsesime katkise automaki “kinkimisega”


Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga