7 soovitust perereisi plaanijale

Siit leiad mõned lihtsad, aga ununema kippuvad tarkuseterad, mida perereisi plaanides kindlasti silmas peaks pidama. Spikri pani kokku meie puhkusereiside spetsialist Liis Hein.

Kui tahad koos perega reisida, on tark reis varakult ära osta – nii on valik suurem, on reisikonsultant Liis Hein kindel.

1. Broneeri varakult!

Kui tahad koos perega reisida, on tark reis varakult ära osta. Eriti kui tahad peretuba – neid ei pruugi hiljem saada olla. Varajase tellija soodustus on mõistlik, sest sellele kehtib odavaima hinna garantii. See tähendab, et kui hiljem samasse hotelli samale väljumisele ka juhtumisi odavamat hinda pakutakse, kui sina maksid, makstakse sulle hinnavahe kinni.

2. Räägi, räägi, räägi!

Räägi reisikonsultandile julgelt, millised on su soovid – kas tahad reisida võimalikult soodsalt või tingimata kindlatel kuupäevadel. Kui ütled, et saad reisida vaid teatud kuupäevadel, ei oska reisikonsultant sulle nädal varasemat reisi pakkuda, mis võib-olla tuleks hoopis soodsam.

3. Ära unusta kindlustust!

Reisikindlustus on väga oluline, eriti lastega reisides! Tasuks teha ka reisitõrke kindlustus – iial ei tea, mis lapsega võib juhtuda. Sa ei lähe ju reisile, kui lapsel on 40 kraadi palavikku. Kui reisitõrke kindlustus on tehtud, saad reisist loobuda ja raha tagasi. Samuti on hädavajalik meditsiiniabi kindlustus. Kohapealne arstiabi on väga kallis, aga juhtuda võib nii mõndagi – päikesepõletused, kõhugripp, astutakse midagi jalga.

4. Muret kurda kohe!

Kui hotellis tekkib mõni probleem, siis räägi kohe! Kui kraan on katki, tehakse remonti või tuba on koristamata – kurda seda kohe kas hotellile või reisiesindajale. Kui sa ise enda eest ei nõua ega probleemist ei räägi, ei tea keegi sind ka aidata. Reisilt tagasi tulles ei saa enam midagi teha, sest puhkus on juba rikutud ja tagantjärele on väga keeruline midagi tõestada.

5. Vali mugavaimad lennuajad!

Pea silmas lennu kellaaegu. Mõne lapsega on hommikul parem lennata, mõnega õhtul – jäävad kohe lennukis magama ja on rahulikud. Ja seda võiks mõelda juba kohe reisi valima hakates. Muidu vaatad 20 hotelli läbi ja kui pärast selgub, et lennuajad on nii tobedad, et kaotad terve päeva või pead ebasobival ajal lendama, on see kõik tühi töö.

6. Kaalu, kas pagas vajaks kindlustust?

Pagasikindlustus võib olla täitsa kasulik, sest lennujaamade personal ei käitu kohvritega just väga ettevaatlikult. Kui sul kohvrist kahju on, tasub see kindlustada – neid õnnetusi juhtub sagedamini, kui ootad! Võid mõelda ka kohvri kiletamisele, mis aitab kohvrit säästa. Seda saab teha lennujaamas.

7. Kas laps ikka jaksab kõndida?

Kuni neljaaastase lapsega soovitame kaasa võtta kergkäru. Laps küll kõnnib juba ise, kui tahad temaga linna peale minna, võib ta väsida ja siis on kergkäru mugav nii vanemale kui väsinud lapsele. Paremates hotellides saab käru ka laenata, aga kuna selle kaasavõtmine on tasuta, siis võiks seda kaaluda!

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga