3 reisiideed unistuste aastavahetuseks 1

Uus aasta tuleb maagiliste lubaduste, magusate naudingute ja pööraste pidude saatel. Kui tahaksid, et see aastavahetus oleks tõesti eriline, loe edasi. Anname sulle kolm võimatult ahvatlevat ideed aastavahetuse reisiks.

Kuigi uue aasta alguseni on jäänud veel neli kuud, on praegu viimane aeg reisiplaane teha. Saada on veel mõistliku hinnaga lennupileteid ning ka pakettreisidele leidub vabu kohti. Lahtised on kõik võimalused, et teha teoks üks aastavahetuse unistus. Nii et kuidas oleks, kui veedaks seekord aastavahetuse…

 

… tantsides valssi Viini talvises tuledesäras

Võtta aastavahetus vastu iga kord erinevas linnas – kas pole lahe mõte? Euroopa suurlinnades on sel ajal tänavad pidulikke tulesid täis riputatud ja tulvil rõõmsalt sagivaid inimesi, korraldatakse suurejoonelisi ilutulestikke ja aasta vingemaid pidusid. Peaväljakute melu, kuhu uut aastat tervitama kogunetakse, on juba vaatamisväärsus iseenesest.

Pariis, Rooma ja London on meie linnapuhkuse lemmikud igal aastaajal, aga kui soovida aasta lõpuks eriti pidulikku ja suursugust atmosfääri, soovitame kindlasti Austria pealinna Viini. Vaikselt langevate lumehelveste vahel Viini tänavatel Straussi muusika järgi valssi tantsida… Kas saaks üldse olla midagi romantilisemat? Uusaastaöö eredaimad sündmused koondunud kesklinna Püha Stefanuse katedraali juurde, kus Pummerini kella kumedad löögid vana aasta viimaseid sekundeid kuulutavad, enne kui taevas uut aastat tervitavast meeletust tulevärgist särama lööb.

Et see unistus täituks, et pea ka rahakott puuga seljas olema. Kui mõistlikul ajal ette broneerida ja hotelli suhtes mitte väga valiv olla, saab Viini aastavahetuse linnareisi teoks teha 500 euroga.

 

… imetledes kuud troopilisel liivarannal

Kui on üldse midagi, mida kindlasti ükskord elus kogema peab, on selleks üks meeletu rannapidu troopilises öös. Madalal tumedas taevas rippuvad tähed ja uskumatult suurena paistev kuu on ilusad igal ajal, aga kui tihti sa saad imetleda ilutulestikku, seistes jalgupidi soojust õhkavas liivas?

Unistades nii, et raha piire ei sea, soovitaksime minna täispangale ja broneerida puhkus uusaastaööks mõnel tuntuimal paradiisisaarel – Maldiividel, Seišellidel või Mauritiusel. Kõigis luksuslikes hotellides korraldatakse aastavahetuseks pidulik õhtusöök ja sama kindel on ka ilutulestik, mida jääkülma šampanja või troopilistest puuviljadest segatud kokteili saatel nautida.

Aga kui realistlikuks jääda, saab suhteliselt soodsalt troopilise aastavahetuse korraldada Indias Goas. Mahedalt paitavad soojad ööd, lõbusad pidustused, lahedad rannabaarid ja külalislahked kohalikud – põhimõtteliselt kõik, mida lõbusaks õhtuks vaja, on olemas ja hinnad ülimõistlikud. Vingeimad peod peetakse maha Anjuna rannal, mis on tuntud vabameelse ja pingevaba õhustiku poolest. Mitu Eesti reisikorraldajat teeb Goasse Tallinnast ka otsereise, mille hinnad algavad 1135 eurost.

 

… istudes lõõmava kamina ees pakaselisel Lapimaal

Pidudest pole aasta lõpul kuhugi pääsu, nii et vabalt võib juhtuda, et kui detsembri viimased päevad kätte jõuavad, oled kogu sellest trallist surmani tüdinud. Siis võib ette võtta hoopis põgenemise ürgsele Lapimaale. Kujutle vaid: väljas on sügavad hanged, nina näpistav külm ja taevas helendavad virmalised, sina aga istud hiiglaslikest männipalkidest majakeses ja lased ajal ilma suure kärata lihtsalt voolata, hinge soojendamas mõnus seltskond ja kaminatuli.

Eriti meeldib Lapimaa meile seepärast, et kuigi suhteliselt lähedal, pakub ta ka meiesugusele põhjamaalasele eksootikat. Virmalised on seal talviti pea igaöised külalised, põhjapõtru kohtab igal nurgal ja päris jõuluvanast ei ole mõtet rääkidagi – see on eriline pluss muidugi laste silmis! Boonuseks on veel suusamäed, mida Põhja-Soomes leidub igasuguse tasemega suusatajale.

Aastavahetus Lapimaal võib rahakotist haarata oma 700 eurot reisija kohta, kui arvestada lennupileteid, majutust ja suusarenti. Raha saab kokku hoida, sõites kohale oma autoga ja jagades bensiinikulu. Ka majutuse hinnad on mõistlikumad, kui sõita suurema seltskonnaga – enamik suusamajakesi on planeeritud kuuele või kaheksale.

 

Lihtsad lahendused!

Kõige lihtsam viis, kuidas uus aasta kuskil mujal vastu võtta, on osta valmisreis. Sel aastavahetusel on reisivalikus järgmised sihtkohad.

 • Egiptus, Sharm el Sheikh, Dahab. 7 ööd, al 531 €
  Hoiatus: kui planeerid reisi Egiptusse, vii end kindlasti eelnevalt kurssi olukorraga riigis!
 • Tenerife, Callao Salvaje, 7 ööd, al 865 €
  majutus: 3* hotell (ei sisalda sööke), väljumine 25. detsember
 • Pattaya (Tai), hind: 13 ööd, al 1113 €
  majutus: 2* hotell, hommikusöök hinnas, väljumine 27. detsember (Riiast)
 • Goa (India), 11 ööd, al 1135 €
  majutus: 2* hotell, hommiku- ja õhtusöök hinnas, väljumine 26. detsember
 • Dubai (AÜE), 13 ööd, al 1150 €
  majutus: 3* hotell, hommikusöök hinnas, väljumine 30. detsember

Pane tähele: Hinnad kehtivad vabade kohtade olemasolul ja võivad muutuda. Täpset reisipakkumist küsi tel 6 310 110 või gotravel@gotravel.ee!

___________________________________

Fotod: Dreamstime
Artikkel on ilmunud ajakirjas Cosmopolitan (september 2013)

 

 

 

 

 

 

 

1 KOMMENTAAR

 • Aive Vahtna kommenteeris

  Kindlasti oleks väga tore olla aastavahetusel, külmal aastaajal siin, olla kuskil troopikas sooja päikese all.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *