Roadtrip – 15. august ehk reisi algus

15. august oli see päev, kus alustasime oma reisi. Järgnevalt saategi teada kuidas reisi algus kulges. Etteruttavalt võin öelda, et ei olnud see nii lilleline midagi. Aga lillelisuse puudumist puudutavates küsimuses saab igaüks vist vastused järgnevast :

Arvuti akut on jäänud veel poole tunni jagu, seega kirjutan kähku esimesest ja teisest päevast veidi.

Esmaspäev, 15.august

Esmaspäeval saime sõitma alles 15 ajal. Sõit möödus väikeste viperustega – navi streikis. Läksime siis ühte Läti hotelli, mis oli väljast väga kena, aga seest täiesti masendav. Ostsime 3 euri eest kaks väikest mahla ja küsisime nende interneti kasutada, et Nokia Ovi kaarte uuendada, et hakata nende järgi sõitma, sest arvutist tulev süsteem pani puitu. Peale viite minutit hakkasid saatma meid imelikud kurjad pilgud, mis rõhusid koguaeg, et me juba minema läheksime. Hotelli omanik vist isegi ütles H’le midagi ala, et see pole kontor. Siis ma sain aru, et pole ime miks turistid, kes Eestisse tulevad ütlevad, et Eestlased on väga külalislahked. Võrreldes näiteks Lätlastega, siis jah, on vist küll.

Kaardid installitud saime hakata normaalselt sõitma. Arvatavasti oleks eilse jooksul kaugemale jõudnud, aga mis seals ikka, viperused käivad vist asja juurde. Järgmine sihtpunkt oli Leedus Kaunas, kuhu jõudsimesime pool 12 öösel. Kuna meil on ainult üks autojuht – mu õemees – siis võtame rahulikult ja ei pinguta üle. Kaunas tundus olevat hea koht tudumiseks. Ehitasime voodid üles, maksime 5 euri bensukas parkimise ja magamise eest ning jäime tuttu. Magada oli kuidagi rahutu, sest rekkad siiberdasid koguaeg ümber meie auto, inimesed rääkisid ja autouksed paukusid. Natuke sai ikka magada ja täitsa hea oli. Meil on 2 kaheinimese voodit siin ja täitsa mugav on.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *