GO Reisiajakiri 92 – Detsember 2021

Meie naine idas – Hille Hanso

JUHTKIRI

Varsti 100 täis

Ootamatult avastasime toimetusega, et järgmisel aastal ilmub Go Reisiajakirjal sajas number. Alustasime aastal 2005 ja kõik varasemad numbrid on saadaval meie veebi-arhiivis, vt reisikirjad.gotravel.ee/reisiajakirja-arhiiv.

Siin on palju unikaalset materjali Eesti matkamise ajaloost, eestlaste põnevatest seiklustest mägedes, džunglis, kõrbes, merel, vee all ja õhus. Meie ambitsioon on olnud saada eestlaste National Geographicuks ja ilma liigse tagasihoidlikkuseta tuleb tunnistada, et tänu meie sadadele kaasautoritele on meil see õnnestunud.

Praegu seisab paljude paberajakirjade ees küsimus – kuidas edasi olukorras, kus paber kallineb, reklaam liigub üha enam digikanalitesse ja kurdetakse lugejate arvu vähenemise üle. Ka eestikeelne National Geographic, mida andis kümme aastat välja Bonnieri perekonnale kuuluv Äripäev, ei ilmu enam ning aadressil www.nationalgeographic.ee haigutab tühjus. Arusaadav, rootslased ja nende töölised perifeerias loevad raha ning neil pole romantilist ambitsiooni avardada eestlaste maailma eestikeelse reisikirjanduse kaudu.

Meil on selline huvi ja meie reisiajakiri tahab ellu jääda! Plaanime Go Reisiajakirja toetamiseks ja tugevdamiseks mõningaid uuendusi nii pabersisus kui ka veebis.

Kuidas edasi liikuda, sõltub eelkõige meie lugejatest. Me teame, et meie fännide diapasoon on üsna lai. Siin on nii neid, kes tegid oma esimesed reisid Nõukogude Liidu avarustesse Iljušinite ja Tupolevidega ning tahaks lugeda nostalgialugusid omaaegsetest matkadest Siberisse, Kaukaasiasse või Karpaatidesse. Meie lugejate seas on ka noored inimesed, kes tahavad küll maailma avastada, aga püüavad seejuures jätta endast võimalikult väikest ökoloogilist jalajälge. Meie ajakirjast otsivad oma lugusid nii ekstreemsportlased kui ka linnaekskursioonide soliidses eas sõbrad.

Oleks väga oluline, kui saaksime oma lugejaprofiili veelgi täpsemini tundma. Aidake meid palun selles! Kuidas, mida ja kelle sulest te tahaksite Go Reisiajakirjast lugeda?

Kirjutage palun mulle pruuli@go.ee.


Tiit Pruuli

Selles numbris