Võhandu hundid

Tänavuse Võhandu maratoni kõige meeldejäävam paatkond – Võhandu hundid ehk Taago Taaber ja Martin Roots – rahulikul veel ja Süvahavval veskitammi ületamas. Taago Taaberit usutles Villu Zirnask.

Osalesite tänavu teist korda. Kas 2010. aastal olete ka platsis?

Kindlasti. Võhandu jõge aerupaadiga läbi sõita on tõeline elamus. Ei ole see ka nii hullult kurnav, ainult järgmisel päeval pärast sõitu oli vähe uimane tunne.

Kumbki teist ei ole päris padusportlase moega. Kuidas maratoniks valmistusite?

Sel aastal tegime enne maratoni neli päeva trenni. Sõitsime jõe kõige keerulisemad osad läbi, vaatasime, kuidas veskitammidest ja purrete alt kõige paremini läbi saab.

Muul ajal sõidame paadiga nii palju, kui kalal käies ette tuleb. Rattaga käime mõnikord sõitmas, aga sihipäraselt trenni ei tee me tõesti kumbki.

Tänavu panime paadile korralikud peeglid külge. Aerutamine käib ju selg ees, peeglite abil on palju parem paati näiteks risust mööda juhtida.

Matkajad võtavad selle maa läbimiseks 3–4 päeva või rohkemgi, naudivad loodust ja seltskonda. Mida ühe jutiga sõites nauditakse?

Meie naudime lõpu ootamist. Lõpetades on tunne kirjeldamatu. Eelmisel aastal – esimene kord – oli raske, juba poole maa peal vihkasime kõike. Seekord läks libedalt, teises pooles pidasime kenasti kanuude ja kajakkidega ühte tempot.

KÕIGI AEGADE KÕRGEIM VEETASE

IV Võhandu maraton toimus 18. aprillil. Ürituse peakorraldaja Hillar Irvese sõnul pole varasemate aastatega võrreldes nii ekstreemsetes oludes võisteldudki. „Ilm oli väga vaheldusrikas, peale tugeva tuule tuli taevast rahet ja lund. Oli kõigi aegade kõrgeim veetase, mis muutis paljude sildade alt läbisõitmise võimatuks. Vee temperatuur oli arvatavasti kaks kuni neli kraadi.”

93-kilomeetrise sõidu lõpetas 169 paatkonda. „Katkestajaid oli viiekümne ringis. Mõned käisid korduvalt kummuli ja kuna vahetusriideid nii palju kaasas polnud, pidid nad katkestama,” sõnas ta.

Lisaks eestlastele võtsid tänavusest maratonist osa Läti (21), Soome (3), Norra ja Venemaa paatkonnad.

V Võhandu maraton toimub 2010. aasta aprillis. Vt www.vohandumaraton.ee

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *