Veteranmatkaja Ivar Vilde: käimata on Vaindlool ja Kessulaiul

Millest Eestis rattamatkamisel praegu kõige enam puudust tunnete, kui tagasi 1950.-1970. aastate matkadele mõtlete? Praegu puudub võimalus sõita kõigil teedel (liikluse tõt- tu), telkida, kus meeldib ja keeta sööki lõkkel.

Mis on parim, mida viimased 10-15 aastat rattamatkamises kaasa on toonud? Üks positiivne muutus on see, et viimased 10 aastat on toonud väga hea matkavarustuse. Teine asi, mis mulle meeldib – nüüd on võimalik vabalt matkata põhjarannikul ja saartel.

Kas on Eestis ka mõni koht, kuhu te veel pole jõudnud, aga tahaksite minna? Kuhu mujal maailmas tõmbab? Tahaksin jõuda väikesaartele – Vaindloo, Kessulaid jne. Välismaistest kohtadest tahaksin jõuda veel Teravmägedele, Rootsi Ölandile ja Hollandisse.

Kui peaksite kokku panema 10-päevase rattamatka marsruudi, et näidata Eestist parimat, siis mis sellesse matka mahuks? Kümnepäevane marsruut ei annaks ülevaadet kogu Eestist. Targem oleks valida mingi väiksem piirkond ja seal matkata. Jalgrattamatkamise normaalne päevateekond on 60-70 km, siis jõuab ka ringi vaadata. Mõned jõuaksid päevas sõita ka 120 või 150 km, aga sel juhul ei jää aega suurt midagi lähemalt vaadata.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *