Vaimude maja

Igal kohal on omad vaimud. Ja kui inimene hakkab kuskile midagi ehitama, siis teeb ta seda paratamatult selle koha vaimude maa peal. Mida siis need vaimud seal peavad mõtlema või tegema? Sa ju ei taha, et nad tuleksid sinu majja elama. Aga kuhu nad peaksid siis minema?

Sellepärast tehakse koha vaimudele eraldi maja. Kõige parem, kui see oleks valmis juba enne, kui päris maja ehitama hakataksegi. Asuma peaks see vaimude maja tolle päris maja lähedal, aga siiski sellises kohas, kuhu tolle uue hoone vari iialgi ei langeks. Ei ole ju vaja vaimudele iga päev meelde tuletada, kes nende maa peale on elutsema asunud. Las päike paistab nende peale nagu ikka.

See vaimude maja näeb välja nagu päris maja. Sel on katus, siseruum, sinna viiv trepp, ise asub maast kõrgemal, nagu ikka traditsioonilised tai ehitised.

Need väikesed kujukesed, mis sinna on asetatud, ei ole mitte vaimud, vaid vaimude teenijad või orjad. Seal võib näha pillimehi ja lauljaid, kes vaimude meelt lahutavad, seal võib olla elevante, kes nende transpordi eest hoolitsevad, ja teisigi vajalikke tegelasi, kes ikka elu juurde käivad. Vaimudel peab kõik olemas olema.

Muuhulgas ka joogid ja söögid. Seepärast viiakse sinna vaimude majja iga päev ka värsket toitu ja jooke, samuti lilli, lõhnaküünlaid jne.

Huvitav tähelepanek, et ehkki need vaimude majad näevad välja nagu linnumajakesed meil ja ehkki seal on kogu aeg värsket toitu ja jooke, ei ole seal peaaegu kunagi linde näha. Ja iialgi ei tee linnud sinna pesa.

Arvatakse, et linnud saavad aru, et seal on vaimude eluase ning seepärast ei tülita neid kohti.

Tekst: Tõnn Sarv

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *