Väikese maade­avastajaga Aasias

Edukas doktoritöö kaitsmine selja taga, otsustas Edinburghis elav neuroteadlane Stina Saunders koos äsja residentuuri lõpetanud arstist abikaasa ja pisipojaga kaks kuud Aasias aja maha võtta. Stina jagab praktilisi kogemusi, mida perekond väikelapsega reisimise kohta õppis.

Planeerimise faas

Reisi planeerides lugesime reisiblogisid lastega reisimise kohta – mis kolmeaastasele lapsele sobiv reisiplaan oleks, mis talle teha meeldiks ja millega ta hakkama saaks. Kokkuvõttes järeldasime, et puhtalt lapse vanuse järgi on raske reisiplaane teha, sest iga lapsevanem teab oma last ise ikka kõige paremini. Siinkohal tasub mõelda, kas lapsele valmistavad rõõmu pigem paiksed või füüsiliselt väsitavad tegevused ja kuidas laps lõõgastub. Muidugi on oluline, kas laps veel päeval magab – meie poeg enam ei maganud päevaund, kui reisi planeerisime, küll aga teadsin varasemate reiside põhjal, et kui laps veel päevaund oleks maganud, siis ei oleks me sellist suurt seiklust ette võtnud.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *