Uus-Meremaa vulkaanil suusatamas

Tavaliselt seostatakse teisel pool maakera asuvat Uus-Meremaad fantastilise looduse, roheliste küngaste ja hiiglaslike kauripuudega ning hoopis vähema tõenäosusega otsitakse siitkandist suusatamisvõimalusi. Ometi on siin võimalik vägagi eksootilisel moel ennast proovile panna keset Põhjasaart kõrguvalt vulkaanilt Mount Ruapehult suuskadel alla kihutades. Ene Seppene töötas 2016. aasta hooajal suusainstruktorina Whakapapa ja Turoa suusakuurordis, mis on ainsad aktiivsel vulkaanil asuvad suusamäed maailmas.

 

Mount Ruapehut tõstab teiste Uus-Meremaa suusakuurortide seast veelgi rohkem esile võimalus iga päev tööle minnes nalja visata, et äkki täna jääb tööpäev lühemaks, sest 2797 meetri kõrgune vulkaan otsustab purskama hakatata. Viimati juhtus see 2007. aastal ja umbes kümneaastaste vahedega on mingi vulkaaniline tegevus toimunud.

Mäetingimused võivad olla suurepärased. Piisaval hulgal radadel saab end proovile panna nii täielik algaja kui ka juba kogenud sõitja. Sõita saab nii hooldatud rajal kui leida üles ka puutumatu lumega nurgatagused. Kellele meeldib kaljunukkidelt hüppega suusatamist alustada, siis on Turoa ideaalne. Uus-Meremaa kevade poole, meie jaoks septembris-oktoobris, kui teised kuurordid on juba hooaega lõpetamas, võib Ruapehult leida helesinist taevast ning piisavalt valget ja mõnusat lund.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga