UUDISTOOTED

TEKST: Matkasport,
SPORDIELAMUSED
www.matkasport.ee
WWW.SPORDIELAMUSED.EE

X-talon 212

Maastikujooksu harrastajatele on valik Eestis suurenenud Inov-8 mudelitega, mis sobivad hästi jooksmiseks maastikul ja pehmel pinnasel. Ülikerge (212 grammi), sügava mustriga ja kiiresti kuivav mudel X-talon 212 on suurepärase haarduvusega ning vastupidavast materjalist. Jalanõu paelad on peenikesed ega tule sõlmest lahti. Paelte kinnitõmbamisel püsib jalg kindlalt jalanõu sees ega liigu. Kannaosa on piisavalt pehme, sobib erinevatele kannatüüpidele. X-talon 212 sobib ideaalselt ka kõige nõudlikumale võistlusportlastele näiteks jooksukrossiks, multispordiks ja orienteerumiseks.

www.spordielamused.ee

Roclite 295 ja 268

Õhukesed, vastupidavad ja kiiresti kuivavad Inov-8 maastikujalanõud Rocklite 295 (meestemudel) ja Roclite 268 (naistemudel) on ideaalsed jalanõud pikkadeks trennideks, matkamiseks ning võistlusteks maastikul ja pehmel pinnasel. Võrreldes X-talon 212 mudeliga on jalanõud mõnevõrra toekamad, laiema liistuga ja paksema tallaga, kuid seejuures endiselt väga kerged, vastavalt nimele 295 ja 268 grammi. Mudelid sobivad hästi jooksjatele, kes on üleminekul üle kanna jooksmisest õige tehnikaga jooksmisele, kus esmalt puutub maad päkk. Talla paksus kannaosas on 18 mm, päkaosas 9 mm.

www.spordielamused.ee

Colemani magamiskott Hudson 235 Comfort

Magamiskott võib olla kui tahes mõnus ja pehme, aga kui see on keha jaoks liiga kitsas, siis on ööuni rikutud. Colemani magamiskott Hudson 235 Comfort annab magusa une tagasi just suurematele inimestele. Magamiskoti laius on tavapärase 75–80 asemel lausa 90 sentimeetrit ning kott on ka pikem. Magamiskotile lisab mugavust pehme Colethermi täidis, mille kiud koguvad rohkem õhku ning annavad magades pehmema ja soojema tunde. Magamiskoti sisu on vooderdatud nahasõbraliku, hingava ja pehme flanellvoodriga ning kapuutsis asuv nutikas padjahoidja hoiab padja magades paigal. Magamiskott sobib magamiseks 0- kuni –6-kraadise välistemperatuuri juures ning kaitseb ekstreemtingimustes kuni 23-kraadises külmas alajahtumise eest.

Kõnnikepid Masters Physique 0.5

Physique 0.5 kõnnikepid kuuluvad Mastersi sarja Professional, mida iseloomustab maksimaalne kergus ja kasutusmugavus. Mudeli olulisim uuendus on see, et nüüd saab käimiskepid käe küljest vajaduse korral ajutiselt eemaldada vaid ühe nupuvajutusega nii, et kinnitus ise jääb käe külge. Laskesuusatajate keppidest eeskuju võtnud lahendus on mugav, kui käimise ajal on vaja näiteks kiiresti haarata telefoni või muu vajaliku järele. Hiljem saab käekinnituse sama kergelt taas kõnnikepiga liita. Physique 0.5 keppide läbimõõt on ainult 16 mm ning need sisaldavad 50% süsinikku.

Jack Wolfskini päevakott Accelerate Pack 30

„Aasta üllataja,” ütleb Suurbritannia matkaajakiri OutdoorsMagic Jack Wolfskini päevakoti Accelerate Pack 30 kohta. Ja neil on õigus. Juba see, et 30-liitrine seljakott kaalub kõigest 520 grammi, on suhteliselt haruldane, kuna enamasti kaaluvad sama klassi seljakotid umbes poole võrra rohkem. Tõeliselt pilkupüüdvaks muudab aga koti unikaalne U-kujuline lukusüsteem, mis kulgeb spiraalselt ümber koti ning võimaldab sisule ligi pääseda igast kohast kogu luku ulatuses. Seljakotil on patenteeritud ACS TIGHT-i (Air Control System) ventileeritud kergest ja vastupidavast termoplastist seljaosa, eemaldatav puusavöö ja kohandatav rinnakinnitus koos vilega hädaolukordadeks. Samuti sisetasku ja lukuga lakatasku, kinnitused matkakeppide ja jääkirka jaoks, joogisüsteemi lisamise võimalus, helkurribad ja hulk muid huvitavaid detaile, mis arvestavad mägimatka nõudlike tingimustega.

Powertraveller Powermonkey Discovery kaasaskantav USB-laadija

Tühjaks saanud akuga telefon võib looduses liikudes mängida saatuslikku rolli, kui abi kutsumisega on kiire, aga telefoni laadida pole kuskil. Õnneks on nüüd lahendus olemas. Powertravelleri kaasaskantavast laadijast Powermonkey piisab, et laadida tavaline mobiiltelefon täis kolmneli korda, iPhone kaks korda või anda keskmisele MP3-mängijale 120 tundi lisakasutusaega. Seade ühildub suurema osa e-lugerite, GPS-seadmete ja teiste väikeste kaasaskantavate elektroonikaseadmetega, mis võimaldavad laadimist USB-pesast. 3500mAh liitiumpatareil põhinevat laadijat ennast saab täis laadida arvuti USB-liidese kaudu. Laadija kaalub ainult 107 grammi ja on mõõtudega 114 x 13 x 46 mm ehk kolmandiku võrra väiksem kui iPhone4 nutitelefon. Stiilne alumiiniumkorpus ja pilkupüüdev disain teevad laadijast esindusliku kingituse igaks tähtpäevaks.

Jack Wolfskini telk Pyramide Tarp

Jack Wolfskini telk Pyramide Tarp toob kuhjaga elevust iga mõnusa seltskonna väljasõitudesse ja meeldib kahtlemata kõige enam lastele. Indiaanlaste koda meenutavasse viisnurkse põhiplaaniga telki mahub vabalt magama, istuma ja lugusid vestma: sisetelk mahutab kolm ja ainult välistelk kuus täiskasvanud inimest. Telgi maksimaalne kõrgus ulatub 2,7 meetrini, mis jätab lahedalt ruumi ka kõige pikematele meestele. Telgi konstruktsioon on ehitatud ümber ruumi keskele jääva vaia ning seda toetavate külgmiste vaiade, mis lisavad telgile stabiilsust tuulisema ilma korral. Õhutusavad paiknevad telgi katusel ja külgedel, telgil on sääsevõrguga kaetav sissepääs ja üks aken. Telgi põranda vettpidavuse näitaja on 10 000 mm ja pealiskatte puhul 4000 mm, mis teeb sellest õdusa ja turvalise peavarju ka ootamatu paduvihma korral. Telk kaalub 8 kg.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *