Utah’ peidetud imed

Edela-Ameerikas laiuvas mitmekesise loodusega valdavalt mormoonidest elanikega osariigis asub kuraditosin riiklikku suurt looduskaitseala, nende hulgas viis rahvusparki. Aga ka väljaspool noid leidub vapustavaid loodusimesid. Paljusid neist pole märgitud isegi tavalistele turistikaartidele. Ajakirjanik Priit Pullerits tutvustab mitut erakordset paika Utah’ kaguosas, kuhu ta on sealkandis aastate jooksul sattunud.

FISHER TOWERS

Juba eemalt võis oletada, et Fisher Towersite vahel on midagi juhtunud: liiga palju ametimehi oli koos. Astusin ligi ja küsisin, mis lahti. Sain teada, et naismägironija on alla kukkunud. Pärisin, kas ta sai surma. Ei, vastas üks ametimeestest, sest muidu oleksid nad siin hoopis teise näoga.

Mõne aja pärast kuulsin kaugusest lähenemas helikopterit. See lendas ühele tumepunastest Fisheri tornidest hästi lähedale, hõljus seal mõnda aega, siis eemaldus ja maandus autoparkla lähedusse väljale. Nägin, kuidas kohalik šerif, püstol ja ametimärk vööl, jälgis asjaajamisi vaikides kõrvalt. Otsustasin ta aega sisustada.

Kuuekümnendatele lähenev šerif rääkis mu küsimustele vastates, et suvekuudel tuleb Moabi ümbruses läbi viia keskmiselt üks päästeoperatsioon päevas. Rekordilisena meenus talle hiljutine laupäev, mil päästjad said koguni kuus väljakutset. Üllataval kombel selgus, et eriti rohkelt tehakse enesetappe, 12–15 aastas. „Üks hüppas siinsamas Fisheri tornide läheduses alla, aga ta ei saanud surma,” rääkis šerif. „Ma nägin, kui ta ära viidi: ta oli pealaest jalatallani haavades.”

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga