Unenäoline Aşgabat

Möödunud aasta oli ilmselt paljudele meist eriline. Rohkelt sai uidata kodustel radadel, kuid vabadus istuda lennukisse ja olla uuel päeval teispool maakera hakkab vajuma tagumisse mälusoppi. Kaugemaid kante saab külastada mälestuste radadel, seal aga muudavad lood kuju ja värvi ning täna on mul juba raske öelda, mis meie 2019. aasta novembris toimunud reisil Aşgabatti juhtus unes ja mis ilmsi. Panen siiski mõned killud kirja.

Varasügisel ilmneb, et teater R.A.A.A.M on saanud kutse Turkmeenia pealinnas Aşgabatis toimuvale „Õnneajastu“ festivalile. Teades, et Turkmeenia on üks maailma kinnisemaid riike, mida aastas külastab vaid paarkümmend tuhat turisti, on see teade väga rõõmustav. Ühel hallil novembripäeval liigubki me karavan lennujaamast paigast.

Niisiis Turkmeenia. Riik asub Kaspia mere idakaldal, piirnedes põhjas Kasahstani ja Usbekistaniga, idas Afganistani ja lõunas Iraaniga. Elanikke on Turkmeenias ca 6 miljonit, neist kuuendik elab pealinnas. SKT inimese kohta on umbes 3,5 korda väiksem kui meil, kuigi riigi territooriumil on ligi 10% planeedi maagaasivarudest, lisaks leidub naftat, kasvatatakse puuvilla jne.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga