Ühe erilise kultuuri veetlus

Ajakirjandusõppejõudu ja Eesti Ajalehtede Liidu tegevdirektorit Mart Raudsaart võib viimastel aastatel aina enam kohata hoopis Hispaanias. Andaluusia kultuur ja loodus on teda niivõrd palju ära võlunud, et ta on otsustanud sealkandis pikemalt peatuma jääda.

Minu jaoks on Hispaania tähendanud tagasipöördumist lapsepõlve. Siis kulges aeg hoopis aeglasemalt. Värvid ja valgus olid intensiivsemad. Igas teises majas peeti koduloomi ning hommikuti kires kukk. Inimesed olid üldiselt sõbralikud. Ja suved olid suve moodi, kuumad ja päikesepaistelised.

Seetõttu on juhtunud nii, et sõidan Hispaanias ringi juba viiendat aastat ning olen alustanud seal ka kodumajutusega. Ma tean, et mõnedele inimestele meeldib käia kogu aeg erinevatel maadel. Minu huvi on olnud minna sügavuti ning ma saan teile juba rääkida asjadest, mida te tavalisest reisijuhist ei leia. Järgnev kirjeldus on mõeldud neile, kes soovivad leida Hispaaniast enamat, kui enda grillimine rannaliival keset inglise ja saksa turiste. Ning kuna riik on väga suur, siis keskendun vaid ühele osale sellest – Andaluusiale.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga