Turvaline ja imeilus Põhja-Tai

Tai on eelkõige tuntud lõunaosas asuvate maaliliste liivarandade poolest, kuid üha enam külastajaid jõuab ka mägisesse ja rohelisse Põhja-Taisse, mille keskusest Chiang Maist on saanud paljude reisijate lemmiklinn maailmas. Janika Tamm otsustas üheks kuuks Chiang Maisse lennata, et uurida, mis teeb just selle linna ja piirkonna niivõrd eriliseks.

Sageli lennatakse kõigepealt Bangkokki, kust Chiang Maisse liigutakse üle kümme tundi kestva rongi- või bussisõiduga, et nautida teele jäävaid ilusaid vaateid. Mina tegin Bangkokis seekord vaid kiire vahemaandumise ja lendasin edasi Chiang Maisse. Vaid tunnike hiljem maandusimegi keset rohelust ja mägesid. Üks esimesi suuri plusse, mida Chiang Mai puhul tihti välja tuuakse, ongi logistiline mugavus – lennuühendus nii Tai-siseselt kui ka paljude Kagu-Aasia riikidega on väga hea ning lennujaamast kesklinna jõuab vaid viieminutilise taksosõiduga.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *