Troopikas krokodille ja meduuse trotsides

Austraalias Riia sõsarlinnas Cairnsis resideeruv endine ajakirjanik ning pühendunud ekstreemspordihuviline Helen Clark annab Austraalia troopilise osa külastamiseks palju näpunäiteid.

Vaatamata inimsööjatest krokodillidele, mürgistele meduusidele ja desserttaldrikusuurustele karvastele ämblikele, on Austraalias Queenslandi osariigis asuv Cairns seiklus- ja loodushuviliste Meka. Cairnsist idas on Vaikne ookean ja Suur Vallrahu, läänes, põhjas ja lõunas aga vihmametsad, kus saab nautida tegevusi matkamisest kuni sukeldumiseni. Siinne troopiline kliima, kaunis loodus ja kummalised loomariigiesindajad toovad Riia sõsarlinna Cairnsi igal aastal üle kahe miljoni turisti.

Napilt alla 150 000 elanikuga Cairns on just paraja suurusega, et see ei tunduks suurlinnana ega ka väljasuremisohus kolkana. Lähim suurem linn, Townsville, on umbes nelja tunni autosõidu kaugusel lõunas (austraallased arvestavad teekonda pigem sõiduks kuluva ajaga, mitte kilomeetrites) ja Queenslandi „pealinn“ Brisbane lausa 1700 kilomeetri kaugusel. Üks on kindel – Cairnsis on alati soe, aasta keskmine temperatuur püsib kolmekümne soojapügala kandis ja õhuniiskus on enamasti üle 60 protsendi. Seega ei pea liialt muretsema, millised riided kohvrisse pakkida: lühikesed püksid, T-särk ja plätud sobivad alati. Vihmakeep võiks küll igaks juhuks kaasas olla, sest kunagi ei tea, millal järgmine troopiline sahmakas taevast alla sajab.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga