Tiit Pruuli soovitab: rõõmsad reisiraamatud

Taas on ilmunud mõned rõõmsad reisiraamatud, mida heal meelel soovitaks.

Mark Stewardi kirjutatud „Great Expeditions“ ilmus eelmisel aastal vana ja hiigelsuure kirjastuse HarperCollins poolt. Nüüd on selle teose tõlke korraldanud Ajakirjade Kirjastus oma värske sarja „Maailm ja mõnda“ alt.

Saame ülevaate 50 põnevast ekspeditsioonist alates hallidest aegadest kuni äsjalõppenud retkedeni. Reisid viivad meid ümber maailma ja kosmosesse, merele ja mere põhja, kõrbetesse ja arktilistele aladele, mägedesse ja maakera sisemusse.

Siin on portreesid lõbusatest seiklejatest (Burckhardt), tõsistest teadlastest (Darwin, Humboldt, Heyerdahl), julgetest meremeestest (Kolumbus, Cook, Magalhćes), sõjameestest (Pizarro), lenduritest (Gagarin). On ka meie kultuuriruumis vähetuntumaid, aga ometi olulisi maailmaavastajaid (Ibn Battuta, Fawcett, Burke ja Wills). On klassikat (Marco Polo, Amundsen versus Scott, Hillary ja Tenzing) ning üllatusesinejaid (Siberi vangilaagrist põgenenud Cornelius Rost, Greenpeace’i vaalapäästeretked).

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga