Telgi ja autoga Lõuna-Omaanis

Kirglik kalapüügihuvi on Vahur Mäe viinud maailma eri äärtesse, seekord otsustas ta ära proovida Omaani kalapüügivõimalused ning telkida selle külalislahke Lähis-Ida riigi lõunaosa eri paikades.

Omaan on meie jaoks üsna tundmatu paik ja kui see millegagi seostub, siis eelkõige kõrbe ja veidi kahtlase Lähis-Ida piirkonnaga. Samas, kui põhjalikumalt riiki süveneda, on see hoopiski midagi enamat ja võiks öelda, et Omaanis on midagi igale reisihuvilisele. Ehe Araabia kultuur, kõrged mäed, millest Jebel Shams on üks Araabia poolsaare kõrgemaid, kristallselge veega oaasid ja kanjonid ning hooajaliselt lopsakas rohelus Omaani lõunaserval on vaid mõned näited. Mõistagi on siin ka eriilmelisi kõrbemaastikke, millest kuulsaim on maailma suurim liivakõrb Ar-Rub‘ al-Khālī , mis võtab lisaks Omaanile enda alla ka suure osa Jeemenist ja Saudi Araabiast. Mind on kahel korral Omaani meelitanud aga siinsed rannad, millest üsna vähe teatakse. Omaani rannajoon on äärmiselt mitmekesine, pakkudes võimsaid fjorde, säravvalge liivaga kümnete kilomeetrite pikkusi nn postkaardirandu, madalikke ja laguune ning ka kauneid korallriffe. Omaani rannad ahvatlesid mind eelkõige suurepäraste kalapüügivõimalustega, aga sama hästi võib siit lihtsalt otsida oma unistuste randa ja nautida mõnusat rannapuhkust. Lisaks on Omaan minu silmis tõeliselt privaatne sihtkoht, pean silmas seda, et viibides kõrbes või randades ei kohta lihtsalt teisi inimesi – ei turiste ega kohalikke. Mitte et neid vältima peaks, aga kui soov on omapäi ja täiesti segamatult mööda kõrbe autoga ringi matkata, rannas lesida või kala püüda, siis Omaanist ideaalsemat kohta on raske leida.

Kuidas Omaani reisida?

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga