Tagasihoidlik palveränd läbi Galicia

Kui Indrek Jääts sai konverentsikutse legendaarsesse palverännaku sihtkohta Santiago de Compostelasse, otsustas ta pühale linnale läheneda jalgsi.

Praeguses Loode-Hispaanias, Galicia autonoomse piirkonna südames asuv Santiago de Compostela on juba alates 9. sajandist tuntud kui üks olulisemaid palverännusihtkohti Lääne-Euroopas. Väidetavalt on sealse katedraali krüpti maetud Püha Jakobi (Santiago) maised jäänused. Jakob, Sebedeuse poeg, oli üks Jeesus Kristuse kaheteistkümnest apostlist.

Kui sel kevadel tekkis võimalus sõita konverentsile Santiago de Compostelasse, siis tuli muidugi kohe pähe, et kõige stiilsem oleks pühasse linna minna jalgsi. Marsruute on palju. Pärast mõningast kaalumist otsustasin valida Portugali tee ehk läheneda lõunast. Rada algab Lissabonist, läbib Porto ning lõpuks kogu lõunapoolse Galicia, aga nii pikaks matkaks polnud mul aega ja võib-olla tahtmistki.

Otsustasin alustada Portugali põhjapiirilt, Minho jõe ääres paiknevast linnakesest nimega Tui, kust Santiagosse jääb umbes 120 kilomeetrit astumist. Järgnevalt jagan oma kuuepäevase jalgsirännaku kogemusi kaasmaalastele, kes sooviks ehk ise midagi seesugust ette võtta. Teatavasti olid palveränduritele mõeldud teejuhised üheks kaasaegse reisikirjanduse peamistest lätetest.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga