SVEN LUCA: 7 aastat ja 193 maad

Kui te arvasite, et olete palju reisinud, siis kohtumine Sveniga võib seda arvamust pisut kõigutada. Sven rühkis nimelt palehigis äsja läbi kõik maailma riigid ja lisaks veel need riigid, mis päriselt ei olegi riigid. Miks küll ometi? Rene Satsi vestis väsinud reisimehega juttu juba päev pärast seda, kui viimane oli oma seitse aastat kestnud maailmaturneelt naasnud.

Enne, kui oma küsimusi küsima hakkan, siis kas tahaksid äkki mulle ise mõne vägeva reisiloo rääkida, mis kohe esimesena pähe turgatab?

(Naerab.) Kui hakkaksin reisilugusid rääkima, mis mul hetkel peas keerlevad, siis me jõuaksime sinu küsimuste juurde alles aprillis!

Niisiis, käisid terve maailma läbi, nagu sa oma viimastes sotsiaalmeediapostitustes uhkelt postuleerid (I travelled the whole world). Mida see täpsemalt tähendab?

See tähendab, et ma külastasin kõiki 193 ÜRO poolt tunnustatud maad ja käisin lisaks veel absoluutselt igas kohas, millel on nii-öelda poliitiline keskus. Näiteks Prantsusmaal on kokku üksteist meretagust piirkonda (Prantsuse Polüneesia, UusKaledoonia, Wallis ja Futuna, Réunion, Mayotte, Martinique, Guadeloupe, Saint Barthélemy, Saint-Martin, Saint-Pierre ja Miquelon ning Prantsuse Guajaana), aga need on Euroopast väga kaugel ja neil pole tegelikult emamaa Prantsusmaaga kuigi palju pistmist. Neil kõigil on aga oma parlament, oma lipp ja enamasti ka oma raha. Käia ainult 193 ÜRO maad läbi oleks olnud minu jaoks liiga lihtne!

Kui kaua sul see maailma läbikolamine täpselt aega võttis ja kas sa käisid vahepeal kodus Saksamaal ka?

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga