Šotimaa oma eheduses

Kuidas võimalikult palju Šotimaa ehedust kogeda – mäed, torupillid, lambad? Üks võimalus on ette võtta 155 km jalgsimatk nimega West Highland Way. Helen Vellau kirjeldab enda kogemusi ning annab palju häid ja praktilisi nõuandeid.

Kõigepealt peaksin vist alustama sellest, et minu peres on kaks suurepärast koera, kes on aretatud lammaste karjatamiseks. Nemad küll lambaid meil ei aja, aga see ei takista mul lammaste ja karjakoerte vastu huvi tundmast. Nii juhtuski, et leidsin jaanuaris internetis tuhlates, et Šoti rahvuslikud meistrivõistlused lambaajamises toimuvad sel aastal just siis, mil mul oli puhkus planeeritud. Ja avastanud, et lend Riia–Glasgow–Riia maksab augustis alla 200 euro ja auto rent on samuti taskukohane, oligi minekuotsus kiire tulema.

Kui juba Šotimaale minna, siis ikka põhjalikult. Kõik, mille poolest maa kuulus on – lossid, torupillid, mäed ja viski – tuleb järele proovida! Hakkasin tuttavatelt brittidelt uurima, kuhu minna ja mida teha. Soovitati üht linna ja teist lossi, kuniks üks sõber ütles saatusliku lause: „Well, you could always do the West Higland Way.“ Guugeldasin ja mõtlesin, et sõber on aru kaotanud… soovitab mul minna 155 km jalgsimatkale Šoti mägismaal. Asja täpsemalt uurides selgus, et West Highland Wayl (WHW) matkamine on jõukohane kõigile ega peagi rada tervenisti läbima.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga