Sinna lähen tagasi!

See oli mu esimene mõte, kui astusin Kuala Lumpuris lennukile, mis mu halastamatult sellest kontrastide ilust eemale viis.

Malaisia on niigi eriline koht maailmas, veelgi erilisem on aga Borneo saar ja selle ümbrus. Meie sihtkoht oli imekaunis Mabuli saar, millelt iga päev Sipadanile sukeldumas sai käia. Sinna me aga ei kiirustanud. Eelnevalt veetsime oma reisiseltskonnaga nädalakese, et külastada kohalikke rahvusparke ja muid vaatamisväärsusi. Borneo saar on kuulus selle poolest, et seal elavad kõik viis primaadiliiki ja neid kõiki õnnestus meil ka näha. Veetsime kolm päeva džunglis, kus tundus, et iga oksa ja lehe all on kellegi kodu, korraks läks isegi giid elevile, kui värskeid elevandijälgi nägi. Külastasime koobast, kus elas mingi haruldane linnuliik, kes sinna pesa teeb. Linnud on erilised selle poolest, et nad teevad pesa oma süljest, millel pidavat olema tervendavad ja maagilised võimed. Samuti on see pesa näksimine võimas afrodisiaakum. Linnupesa hind räägib juba enese eest. Poole kilo eest tuleb välja käia nii 3000 euro jagu kupüüre. Loomulikult tahab ablas inimeseloom kõik pesad ära lõhkuda ja maha müüa. Seepärast on pesitsuskohad karmi kaitse all ja pidevalt jalutab mõni püssikandja koopasuus, et kutsumata külalisi minema peletada.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga