Sikkim ehk Kanchenjunga imetlemine idakaarest

2016. aastal käisin Nepalis matkal, mille käigus pidime jõudma maailma kõrguselt kolmanda mäe Kanchenjunga (8586 meetrit) põhja- ja lõunapoolsesse baaslaagrisse. Hilise mussooni tõttu olid mäetipud paksus udus ning mägi jäi tookord nägemata (vt Go Reisiajakiri 1/2017 nr 64). Uus katse oma silmaga see peitu jäänud hiiglane ära näha sai ette võetud ida poolt.

Meie kolmeliikmeline matkagrupp saabus New Delhisse Finnairi üheksa tundi kestnud lennuga varahommikul. Enne Ukraina sõda oli sõiduaeg tänu otseteele oluliselt lühem. India e-viisa sai lisakinnitust passi löödud templitest ja tee India avarustesse oli lahti. Lähim lennujaam Sikkimile asub linnas nimega Bagdogra. Sõit kohaliku odavlennukompanii IndiGo eeskujulikus korras suure lennumasinaga kestis paar tundi. Vastas oli väikest kasvu reibas giid Suren ja autojuht. Olime saabunud Lääne-Bengali osariiki. Õhtuks jõudsime linna nimega Darjeeling, mis asub 2045 meetri kõrgusel ja kus on umbes 120 000 elanikku.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *