Seiklus Indias enne koroonaaja arvamist

Margus Tali tegi kevadise koroonakriisi lävel Indias Lääne-Himaalajas jalgrattamatka, millest ei puudunud pidevad eneseületused rattapedaale sõtkudes ning ärevad teated viiruserindelt.

„Aastas on kaks päeva, kus me ei saa teha midagi: eile ja homme!“ (Mahatma Gandhi)

Paar päeva enne eriolukorra kehtestamist Eestis astusin lennukile, et jõuda Poola Õhu kaasabil Indiasse, osalemaks rattamatkal Lääne-Himaalaja madalamatel korrustel. Kuigi algselt oli plaanitud seigelda hoopis pisikeses ja põnevas Sikkimi osariigis, siis vaid mõni päev enne matka algust saime teada, et osariigi valitsejad on otsustanud koroonaviiruse tõttu keelata välismaalaste sissepääsu nende territooriumile. Seega tuli plaanid kibekiiresti ümber mängida. Matka päris ärajätmist ei olnud sel ajal veel põhjust isegi mitte kaaluda. Esiteks oli Eestis sel ajal vaid paar-kolm nakatunut ja teiseks ei kuulunud ka India kõrgema riskitasemega piirkondade hulka, kuhu minek oleks olnud rangelt mittesoovitatav. Pisikeses Sikkimis oleks olnud tore rännata, aga ka Pandžabi ja Himachal Pradeshi osariik olid väärt avastamist.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga