Sansibar – paradiisisaar, kus kookospähklid kukuvad pähe

Pärast maasai pealiku pühitsemist jõudsin Tansaania rannikule Bagamoyo kalurikülla. Tulin, et püüda kohalike kaluritega kala ja seejärel seilata Sansibari. Bagamoyo tähendab suahiili keeles ’aseta siia oma süda’. Orjad saadeti Bagamoyo sadamatest teele Indiasse ja Lähis-Itta. Sellest ka kaluriküla nimi.

Jänesemütsiga kalur juhatas mind mere äärde. Ta viipas läbi tühja küla kõndides hooletult endiste paleede suunas. Ajalugu õhkas igalt poolt vastu: orjaturg, võllapuud, kalasadam, sultani kindlus. Ühe vana puu juures tegime peatuse. See oli orjapuu, mille najale toetusid aheldatud mehed, enne kui seilasid igaveseks võõrale maale.

Ookeani ääres oli hommikule kohaselt veel vaikne. Üksik mees vaatas igatsevalt päikesetõusu. Asusime kapteni kõrvale. Aga laev? Kapten osutas merele. Kissitasime silmi ja hakkasime ootama. Päike oli palju tõusnud, kui lõpuks märkasime paati, mida tüüris püsti seistes üks aerutaja. Ta lähenes aeglaselt ja pidulikult. Järjest liitus meiega ülejäänud meeskond. Tervitasime läbisegi. Kahjuks ei rääkinud keegi inglise keelt. Tuleb keeruline kalapüük, mõtlesin endamisi, sest ma ei ole enne kala püüdnud ega saa mitte midagi aru.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga