Reisiajakiri küsib

GO Reisiajakiri küsis tuntud maailmaränduritelt kolm küsimust lootuses, et reisimisest paastuma sunnitud lugejad saavad ehk mõningaid nippe kannatuste leevendamiseks.

Meigo Märk

Kõndis 20 000 kilomeetrit Eestist Indoneesiasse ning kavatses teised 20 000 kilomeetrit veel kõndida, kuid koroona tuli vahele. Elab hetkel Vietnamis.

Kas sellepärast on kuskilt valus ka, et praegu reisida ei saa?

Ei ole valus. Kuigi ma ei ole siit Vietnamist praegu välja saanud, olen siiski piisavalt reisinud Vietnami sees.

Mida teistele soovitad ja mida teed ise selleks, et oma reisinälga kuidagi leevendada?

Reisida siinsamas lähedal – avastada ümbruskonda, minna külla naabritele. Lugeda raamatuid, vaadata filme, viibida looduses ning proovida mediteerida. Proovida reisida ja olla võimalikult hästi praeguses olevikus.

Vaadata ja reisida sissepoole, avastades omaenda meele ja südame sügavusi. Vaadata vanu reisifotosid, videoid ja kirjutisi. Meenutada naeratava soojusega kõiki neid imelisi inimesi ja paiku, kellega meil on õnnestunud kohtuda. Olla tänulik.

Miks mitte teha ka juba ettevalmistusi tuleviku rännakuteks? Uurida tolle uue maa ajalugu ja kultuuri ning märkida kaardile põnevamad paigad, mida kindlasti võiks külastada.

Kas kuskil on konkreetne koht, kuhu kohe lähed, kui piirangud hakkavad leebuma, või ei julge hetkel isegi mitte unistada?

Unistan naasta Sumatra saarele Indoneesiasse täpselt samasse punkti, kus mul täitus täpselt 20 000 kilomeetrit jalutamist läbi 22 riigi. Plaan on pikka jalutamist veel mitu aastat jätkata.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga