Reisiajakiri küsib: milliseid reisiäppe kasutate?

ALLAN MARTINSON

Ettevõtja

Minu puhul on sõna „reis“ enam-vähem permanentne olukord, eelmisel aastal tegin 173 lendu ja olin Eestist ära ca 200 päeval.

Reisi planeerimiseks ja piletite tellimiseks Hipmunk, Skyscanner, Expedia, lennufirmade äpid ja saidid. Reisiplaanide salvestamiseks Tripit. Pardakaartide jaoks lennufirmade äpid. Kohapealsete söögikohtade ja teenindusasutuste otsinguks Yelp. Asendamatu on Uber. Orienteerumiseks Cityscanner ja Google Maps. Käidud kohtade markeerimiseks Swarm. Pere ja sõprade kursis hoidmiseks Instagram. Oma eri riikide telefoninumbrite ja kõneposti haldamiseks Google Voice.

HEIKKI KALLE

Ökoloog ja muusik

Kasutan reisiäppe üsna palju reisi ette valmistades. Minu vaieldamatu lemmik on booking.com, mille kaudu broneerin ja haldan hotellide broneeringuid. Booking.com-is on mugav hinnainfo võrdlemine otse kaardil, samuti saab läbi süsteemi hotelliga hõlpsasti suhelda. Varem kasutasin ka Air BnB-d, aga nüüd järjest harvem. Meeldivad ka ilmaäpid Weather Radar ja Yr.no.

Reisil olles tarbin peamiselt mitmesugust navigeerimistarkvara. Vee peal kasutan Navionicsi kaarte, maismaal peamiselt iPhone’i oma tarkvara. Navionicsil on vahva võimalus kuvada sonari infot otse kaardi ekraanile, samuti saab sonari andmeid pilve salvestada, võimaldades isiklikke sügavuskaarte teha.

RENE TÜRK

Fotograaf

Reisi planeerides ja reisi ajal on peamiselt abiks Booking, navigeerimisel Google Maps, piltide kiireks töötluseks Lightroom, lendude planeerimisel Momondo ning reisipiltide ja tegevuste jagamiseks Instagram.

Bookingi äppi kasutan seetõttu, et leian sealt alati kogu info esimese päringuga: kas ööbimiskoht on broneeritav, sobib inimeste arvuga, kus asub ja palju maksab. Osas keskkondades tuleb selleks, et kõik vastused saada, liialt sügavale infosse kaevuda. Lisaks on Booking väga hästi integreeritud võimalusega avada hotelli asukoht Google Mapsi rakenduses. Kogemus on kinnitanud, et Bookingi valik on väga hea igas maailmapunktis. Broneerimine toimub samuti ühe nupulevajutusega. Lihtne ja tõhus.

Lightroomi kasutan pilditöötluseks eelkõige seepärast, et see rakendus võimaldab natuke enamat kui telefoni oma rakendused. Valmis pildid sünkroniseeruvad automaatselt ka kodus olevas arvutis Lightroomi rakendusse. Seega telefonis tehtud pildikorrastused on juba n-ö tehtud töö ja kodus seda enam üle tegema ei pea.

Keerukamatel fototöötlustel kasutan veel rakendust Enlight, seda ennekõike siis, kui on vaja lisada fotole tekste või liita kaks pilti omavahel kokku.

ELIKO PEDASTSAAR

IMFi nõunik

Meile meeldib ise reise planeerida ja nii on suur abi eri veebilehtedest. Lennupiletite ostmiseks kasutan tavaliselt kayak.com-i ja GoogleFlightsi, aga kindlasti vaatan üle ka lennufirmade enda leheküljed. Näiteks USAs ei tule Southwest Airlines otsingumootoritest välja, aga nad pakuvad häid ühendusi heade hindadega. Hotellide puhul vaatan samuti mitmeid lehti: hotels.com, booking.com, orbitz.com ja travelocity.com. Kui mõni hotell silma jääb, vaatan kindlasti hinnanguid Tripadvisorist. Tripadvisor on üks suurepärane abimees igasugustes küsimustes. Hotellide puhul on suureks abiks teiste reisijate arvamused ja siiani on need vägagi õigeks osutunud. Samas on Tripadvisoris võimalik leida vastuseid väga erinevatele küsimustele. Näiteks viimati Kuubal käies huvitas mind auto rentimine, Tripadvisor andis palju infot ja soovitusi. Kõik vastused ja arvustused on kronoloogilises järjekorras, mis teeb lihtsaks leida kõige värskem. Enne reisi kasutan tavaliselt veel ka Google’i otsingumootori abi otsimaks, mida põnevat teha sihtkohas ja mis on n-ö off-the-beaten-path. Selles on tihti abiks ka LonelyPlaneti veebilehed.

VAHUR MÄE

Ettevõtja

Enamik reise viivad mind sellistesse paikadesse, kus ei ole mobiililevi ega wifi-ühendust. Seetõttu oma reisidel liialt mobiilirakendustest sõltuda ei saa, tähtsam on põhjalik eeltöö. Kasutan paari rakendust, mida saab offline’is kasutada. Üheks neist on Google Maps, mis on oluline abimees auto või mootorrattaga navigeerimisel ning annab ka viimases hädas ülevaate asukohast piirkonnas, kus teid ei ole. Teiseks rakenduseks on Google Translate’i offline-versioon. Kuigi lihtsama sõnavara saab ilma suurema vaevata meelde jätta, on keerukamate vestluste pidamiseks see väärt abimees. Näiteks omal käel mägipaapuate juures matkates pidasime selle abil maha pikki vestlusi. Siiski on minu üleüldine soovitus rohkem inimestega suhelda ja vähem kõiksugu söögikohti, vaatamisväärsusi jm, telefon käes, taga ajada − lihtne vestlus kohalikega ei pruugi ehk Tripadvisoris kõige kõrgemalt hinnatud restoranini viia, aga see viib sageli hoopis huvitavamate seiklusteni.

HENRIK ROONEMAA

Tehnoloogiaajakirjanik

Where Chefs Eat − minu vist kõige lemmikum reisiäpp üldse, siit saab otsida, kuhu välismaal sööma minna. Tripadvisor on tore küll, aga selle tulemusi ei saa tihti usaldada, sest seda täidavad ju peamiselt turistid ja nad käivad tihti turistikates restoranides. Sellesse äppi kirjutavad oma soovitusi aga tuntud kokad ise, nii oma kodulinna kui ka teiste linnade kohta ja seega on äpi pakutavate restoranide valik küll kitsam, aga siiamaani on kõik proovitud kohad olnud täistabamused. See pole ainult kallite tärnirestoranide äpp, vaid kokad soovitavad ka oma kodukandi urkaid ja nurgabaare, kus neile meeldib hommikul kohvi juua ja nii edasi. Kallis, aga minu jaoks kindlalt seda väärt.

Tripadvisor − ebaoriginaalne, aga möödapäästmatu valik. Aitab valida hotelli ja planeerida tegevusi.

Facebook Events − seda äppi väljaspool USA Apple’i äpipoodi ametlikult pole, aga väikse häkiga saab endale telefoni ikkagi installida. Otsib ühte kohta kokku Facebooki pandud sündmused ehk kui vaja teada, mis linnas toimub, siis siit saab.

Uber − jällegi ebaoriginaalne valik, aga linnades, kus nende teenus olemas, samuti möödapääsmatu. Kohaliku taksojuhiga sõit võib olla küll seikluslikum, aga reisil olles võib leida ka meeldivamaid seiklusi kui keeleoskuseta taksojuhiga jagelemine.

Splid − kui olla kambaga reisil, siis kasutan seda kulutuste ülesmärkimiseks, äpp oskab pärast kulud terve reisiseltskonna vahel ilusti ära jagada: kes ostis poest kogu majale süüa, kes maksis baaris veinide eest ja nii edasi.

Booking ja Hotel Tonight − kui reserveerin hotelli ise, siis valdavalt läbi Bookingu, sest kõik hotellid on seal sees ja see on mugav. Ilmselt on teisi häid hotelliäppe ka, aga ma olen kuidagi selle juurde jäänud. Sama päeva õhtuks hotelli otsides olen mõne korra kasutanud ka Hotel Tonighti, sealt leiab mõnikord väga häid pakkumisi.

Apple Wallet − kui vähegi võimalik, suunan kõik lennuki pardakaardid Apple Walletisse ehk Apple’i enda äppi, sealt on neid väga mugav üles leida ja väravas masinale piiksutamiseks näidata. Kui ei ole võimalik, siis teen pardakaardi QR-koodist screenshot’i ja kasutan seda, sest olen mitu korda jäänud hätta, kui SMSiga saadetud pardakaart väravas ei avane, sest levi pole või andmeside on katki.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *