RANGSTON GYATHOK – sada aastat iseseisvust

Esmatõus tipule 6801 meetrit N 34°37'06.3192", E 78°04'38.7084" Kyi-kyi-so-so-lhargyalo! Olgu jumalad võidukad! Kyi-kyi-so-so-lhargyalo! Kyi-kyi-so-so-lhargyalo! Võit jumalatele! Võit jumalatele!

Või umbes nii. Igal juhul oli Tiibeti budismi Ladakhi harus mitu sellist jumalat, kes olid meile appi asunud. Stanzing jagas tipus kõigile peotäie otra, mida siis  kombekohaselt kolm korda õhku viskasime. Aga kusagil oli mingi tõde, millest täpselt ei saanud aru. Ehk oli oma töö teinud gompade külastamine, palvelippude sidumine ja vaikne meditatsioon sissesõidul mäkke, sest nii ladusat tippu jõudmist ei olnud meil kunagi varem ette tulnud. Võib-olla oli meie sideohvitser Stanzing Norboo oma entusiasmi ja suhteliselt ausalt väljendatud mitteagara, kuid teadmisterohke budismiga kusagil mingit õiget nuppu vajutanud. Võib-olla olime me lihtsalt nii head. Head mägironijad just need 22 päeva. Teadagi. Vahest harva lihtsalt juhtub ja see on isegi hästi.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga