Raamatuarvustus: Karl Asti ja Friedebert Tuglase reisid

J.Kronberg, Karl Asti ja Friedebert Tuglase reisid, Go Group, 2017

Eakaaslased Eestist eemal

Janika Kronbergi koostatud ja kommenteeritud raamatut „Karl Asti ja Friedebert Tuglase reisid” lugedes ja selles piltpostkaartide koopiaid vaadates tekkis mitmesuguseid mõtteid.

Kui ma viimase suure sõja lõppemise järel hakkasin koolis käima, jäi kohalik külaraamatukogu viie-kuuekilomeetrise tee keskpunkti. Kuulnud emalt kiitvaid sõnu Friedebert Tuglase teosest „Teekond Hispaania”, võtsin minagi selle lugemise ette ja sain teada palju huvitavat meile tollal nii kaugel asunud maast. Seejärel lugesin läbi tema teised reisiraamatud. Saanud teada, et tsaari ajal pagulasena välismaal elanud Tuglas ja Gustav Suits pärinevad samast kandist Lõuna-Tartumaalt, moodustasin neist mõttelise kirjanike paari. Tuglase tegeliku reisikaaslase Karl Rumor Asti (Rumor Asti) reisiraamatuid ma tollal ei juhtunud lugema. Neist sain teada alles keskkooli esimeses klassis teost „Maailma maad ja rahvad” lugedes ja konspekteerides. Just siis hakkasin huvituma Malai saarestikust, kuhu Ast tookord ei jõudnud, kuid millest on tänapäeval avaldanud seal pikemalt elanud eestlannad paar raamatut.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga