Raamat jõulukingiks

Jõuluvana kingikotti võib muidugi panna reisibüroo Go Travel kinkekaardi. Võib aga panna ka ilusaid reisiraamatuid.

Go Reisiraamatu märgi all on ilmunud kaks sisukat ja kaunist teost, mida sobiks kenasti inimeste silmaringi laiendamiseks kinkida. Neist esimene, Eesti Kirjandusmuuseumi direktori Janika Kronbergi koostatud raamat, räägib kirjanik Karl Ristikivi reisidest, täpsemalt neist postkaartidest, mida Ristikivi reisidelt saatis. See hästi kommenteeritud raamat on põnev kaleidoskoop nii kirjaniku eneseotsinguist kui ka paikadest, eriti Vahemere ääres, kus ta armastas puhata.

Marko Matvere on katamaraani Nordea ümbermaailmareisi kaante vahele pannud. Kaaned on ilusad, jutt muhe, otsekohene ja kohati poliitiliselt ebakorrektne. Selline nagu Marko jutt ikka. Pealkirigi intrigeerib: „Meri ja kuked”. Marko tegi reisil tuhandeid pilte, raske südamega tegi ta valiku ja paarsada neist on nüüd raamatust reisipäeviku kõrval näha.

Kirjastus Varrak võttis mõni aeg tagasi ette hiigeltöö ja andis välja klassikalise kogumiku „1001 elamusreisi, mida elu jooksul ette võtta” – ligi 1000 lehekülge maailma põnevamaid paiku. Kirjeldatakse, kuidas sõita läbi Euroopa Orient Expressiga või Baikali äärde Trans-Siberi raudteed mööda. Siin soovitatakse ratsutada Andaluusias, lõõgastuda Polüneesias, juua veini Austraalias. Eestist on ses teoses sees kolm paika: hotellid Schlössle, Kolm Õde ja Pädaste mõis. Selle raamatuga võib vabalt teha nii: lööd ta suvalisest kohast lahti, vaatad pilti, loed jutukese läbi ja hakkad sõitma.

Kes aga armastab ilusate piltide asemel tihedat sisu, see võiks sõbrale kinkida Mart Kivastiku „Vietnami retsepti” või Urmas Vadi „Tagasi Eestisse”, mõlemad servapidi reisimisega seotud, aga rohkem „päris” kirjandus.

Ideaalne jõulukingitus reisiraamatu kõrval on ka reisimäng. Kaardifirma Regio ja Go Group on just ühe sellise välja andnud. Kogupere lauamäng „Eestlaste ümberilmareisid” pakub harivat meelelahutust. Mänguväljale on pandud eestlaste tuntud ümbermaailmamatkad: Ahto Valter, jahtlaev Lennuk, „Rolling Estonians” ja teised. Täringut veeretades saad sa läbi elada suure osa nende seiklustest.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *