Püstloodis kõrgustesse

Californias Yosemite rahvuspargi orus asuva El Capitani graniidimassiivi The Nose’i marsruudi ronimine on kaljuronijate üks suurimatest proovikividest. Henri Rummo, kes on kaljuronimist harrastanud juba kuus aastat, kirjeldab oma hulljulgeid ettevõtmisi, kus viie päeva jooksul seinal ööbides roniti 1000 meetri kõrgusel El Capitani kaljul suure huviliste ja meediatähelepanu saatel. Teisel katsel sel aastal samal kaljul koges Henri ka õnnelikult lõppenud, kuid hirmuäratavat kukkumist.

30. oktoober 2016

Meie ronimisest 900 meetri kõrgusel kaljumarsruudil The Nose, El Capitani nimelisel graniidimassiivil Yosemite orus on möödas juba kaks nädalat. Sellegipoolest olen need kaks nädalat olnud väsimusest kurnatud nagu ei kunagi varem. Pärast viit päeva püstloodis seinal, unevõlas ja ajavahest segaduses, olime tippu jõudes vaimselt ja füüsiliselt nii läbi, et seda on raske kirjeldadagi. Ükski teine senine kogemus pole mu keha ja vaimu nii tühjaks pigistanud. Nagu peksa saanud lojus mõtled, kas seda oli vaja, kuid plaanid samas sisimas juba järgmist korda.

Kuidas kõik alguse sai?

Kuid lähme ajas tagasi. Kuus aastat tagasi, läbisõidul Yosemite’st massiivseid El Capitani seinu ja väikeseid ronijatäpikesi sellel vaadates tekkis jabur mõte, et jube kihvti pildi saaks endast, kui roniks ise sellel seinal. Tollal ma veel kaljuronimisega ei tegelenud ja mul polnud õrna aimugi, mida see endast kujutab. Sügava mälestuse jättis kohtumine Yosemite graniidigigantidega siiski.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga