Purjetamine ümber maailma – unistus, mis tasub ellu viia!

Kes poleks unistanud kõigi igapäevamurede seljataha jätmisest ja purjetamisest päikeseloojangusse... ja nii iga päev kaks aastat järjest. Just sellise väljakutse otsustasid vastu võtta Anneli ja Veiko, lahkudes 2021. aasta septembris Kakumäe Havenist purjejahil „Picasso“ eesmärgiga teha pallile ring peale seilates.

Selle aasta 18. septembril naasis „Picasso“ oma Kapteni ja Kapitanaga kodusadamasse – ambitsioonikas eesmärk oli saavutatud!

Üheskoos läbisime purjekal 38 600 meremiili (ehk 71 500 kilomeetrit), käisime maailma kõige karusemates vetes Ladina-Ameerika lõunatipus, seilasime mööda piraadiohtlikku Somaalia rannikut Punasesse merre ja läbisime esimesena Eesti lipu all Suessi kanali. Tallinna Jahtklubi lipp, mis sai kaasa võetud klubi austusväärse 111. aasta sünnipäeva tähistamiseks, on tihedalt täis tervitusi kaugete maade jahtklubidelt ja toredatelt inimestelt, kes meid pikal teekonnal aitasid. Praegu, pea kaks kuud hiljem, ei ole tavapärane elurütm veel taastunud, kuid kuhjunud hulk kogemusi ja emotsioone on hakanud settima selgemaks äratundmiseks.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *